Türk Sohbet

Türk Sohbet Odaları

Türk sohbet odaları, Türk chat sitelerinin kuruluş amacı nedir?. Yurdumuz içerisinde ikamet eden tüm vatandaşlarımızla online iletişim kurabilmenizdir. Konum özelliğini aktif ettiğiniz andan itibaren başka bir şey yapmanıza gerek kalmamaktadır. Fakat web sitemizden veya mobil chat bölümü bulunan sitelerden giriş yaptığınızda konum belirlemenize lüzum yoktur. Çünkü canlarsohbet.net sitesinin hosting aldığı site Türkiye’de bulunmaktadır. Dolayısıyla, ülkemiz içinde bulunan her şehirden sitemize giriş yapılabilmektedir. Değişik ülkelerden de sitemize girişler yapılabilmektedir. Eğer sadece Türklerle Sohbet etmek istiyorsanız, sohbet odalarının girişlerinde Türkçe ifadeler içeren odaları tercih edebilirsiniz.

Türk Chat Siteleri

Türk sohbet sitelerinin bir çok farklı kendine has özelliği bulunmaktadır. Mobil sohbet yapmak istediğinizde mikrofon kullanmak suretiyle chat yapabileceğiniz siteler bulunmaktadır. Bu sitelerin bir çoğu ücretli konuşmaya izin vermektedir. Sesli sohbet yapmanın avantajlarından birisi de, konuşacağınız kişinin online olarak canlı sesini duyabilmenizdir. Bu şekilde hem rahat davranabilirsiniz. Bu vesileyle, hem de kişinin sesindeki vurguları, tonlamaları, diksiyonu, lehçesindeki ayıntıları analiz edebilirsiniz. Bu analizler doğrultusunda, kişi hakkında bir çok ipucu elde edebilirsiniz. Ayrıca yazılı chat esnasında yapılabilen imla hatalarından dolayı yanlış anlaşılma riskini de ortadan kaldırmış olursunuz. Bazı sohbet siteleri, yaptığınız görüşme başına para ödemenizi istemektedir. Bazıları da, tek seferlik ücret karşılığında sınırsız sesli sohbet olanağı sağlamaktadır.

Ücretsiz Türkçe Sohbet

Canlarsohbet.net sitemiz; girişte sizden herhangi bir üyelik talep etmediği için, herhangi bir ücret ödemeden sesli sohbetler seçeneğini kullanabilirsiniz. Sitemiz içerisinde birbirinden bağımsız çeşitli Türk sohbet kanalları bulunmaktadır. Bu odalar, konuşulmak istenilen konulara göre isimlendirilmektedir. Sizlerin arayışı hangi yönde ise, arayışınıza en uygun odayı seçmek suretiyle sohbet ortamına dahil olabilirsiniz. Örneğin ingilizce öğrenmek isteyen bir kullanıcı ingilizce sohbet odasını, Kıbrıs ile alakalı bilgi sahibi olmak isteyen bir kişi ise Lefkoşa sohbet odalarını tercih edebilirsiniz.

Eğer her telden yani karma bir muhabbet istiyorsanız, çoklu sohbet yapılabilen genel sohbet odamızı tercih edebilirsiniz. Genel sohbet odaları, müşterek bir alanda katılımcıların değişik fikirler öne sürerek tartışma ve istişare yapmasına olanak sağlar. Bunların yanı sıra odada bulunan kişilere özel mesajlar göndererek bire bir sohbet edebilirsiniz. Belirli bir konu hakkında fikir ve bilgi sahibi olmak isteyenlerin tercihi ise grup sohbetlerinin yapıldığı odalar olmaktadır.

Türkiye Görüntülü Chat

Türk chat sitelerinin bazılarında kameralı sohbet seçeneği mevcuttur. Bu sayede görüştüğünüz kişiyi görebilir, sesini duyabilirsiniz. Bu olanak vesilesiyle kişisel bilgilerinizi paylaşmadan muhabbet ettiğiniz kişiyi online yani canlı olarak görebilirsiniz. Görüntülü sohbetleri kolaylaştıran uygulamaları sohbet içerikli uygulamaları, Playstore aplikasyonunu gönül rahatlığıyla indirip kullanabilirsiniz. Bu aplikasyonları kullanmak için arama yaptığınızda onlarca uygulamaya erişebilirsiniz.

Bu uygulamaların ücretli ve ücretsiz olan çeşitli alternatifleri bulunmaktadır. Bazen, görüşme esnasında herhangi bir donma veya görüntü kaybı yaşayabilirsiniz. Bu, kullandığınız telefonla veya karşı tarafın telefon ve internet bağlantısıyla alakalı olan bir durumdur. Türk sohbet sitelerinin hemen hepsinde yaş kısıtlaması vardır. Kendi yaşıtınızla yani akranlarınızla muhabbet etmek isterseniz mobil uygulaması mevcut olan siteleri kullanmanız gerekmektedir.

Yetişkinlerle konuşmak istiyorsanız, konu başlığına göre istediğiniz odaya erişim sağlayabilirsiniz. Bu tarz yetişkin muhabbetlerin yapıldığı siteler sizden üyelik istemektedir. Üye olmanız esnasında sizden yaş, cinsiyet gibi bir takım soruları cevaplamanız istenmektedir. Üyelik işlemi tamamlandığında ise muhabbet etmek istediğiniz kişilerin yaş aralığının kaç olmasını istediğiniz sorulmaktadır. Uygulama marketlerinden indirdiğiniz bazı uygulamalar, daha zengin özellikleri aktif etmek için sizden ücret talep edebilir. Fakat ben para ödemek istemiyorum derseniz, bazı özellikleri kısıtlı olarak ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Herşeyiyle ücretsiz olan bazı Türk sohbet sitelerinde sinir bozucu, rahatsız edici reklamlar karşımıza çıkabilir. Eğer bunlardan kurtulmak, reklamsız bir şekilde sohbet etmek istiyorsanız, sizden bir sefere mahsus ücret isteyebilirler.

Türk Sohbet Siteleri Ne Kadar Güvenli ?

Türk sohbet sitelerinin tamamına yakın olanı güvenli chat sağlamaktadır. Fakat ilgisizlik ve bilgisizlik sonucu kaderine terk edilmiş sitelerden uzak durmanız menfaatiniz icabıdır. Bir örnek verecek olursak Bartınlı kardeşimizin sahibi olduğu Huzun.Net sitesi Çince veya Japonca iframe saldırısına uğramış, siz bu siteye giriş yaptığınız andan itibaren cihazınıza virüs bulaşabilir. Bulaşan bu virüsler kişisel bilgilerinizi, banka hesaplarınızı ele geçirmektedir. Facebook, watsapp, instagram gibi sosyal medya hesaplarınız hacklenebilmektedir. Bu siteyle alakalı ekran görüntüsünü buraya atıyorum, ne demek istediğimi daha rahat anlarsınız.

Sakıncalı Siteler

Sakıncalı Siteler

Öncelikle bir sitenin güvenli olup olmadığını, sizleri nelerin beklediğini öğrenmek için google sayfalarında o site ile alakalı yorumları gözden geçirebilirsiniz. Özellikle bazı büyük siteler kullanıcı toplamak adına islami sohbet ve cinsel sohbet kelimelerini aynı çatı altında birleştirerek çirkefliklerini utanmadan sergileyebiliyorlar. İslami sohbet etmek için siteye gelen bir kişi, kendisini bir anda sapıkların ve müstehcen konuşmaların arasında bulabiliyor.

Dolayısıyla, para kazanmak için her yolu mübah gören ve parayı ilahlaştıran bu müptezel tayfayı kamuoyunun vicdanına havale ediyorum. Özellikle açıldığı günden beri bir çok şikayet alan ve #Sales mantığıyla kullanıcılara yetki satıp paraları cebe indiren geveze.org veya kalbim.net sitelerinden mutlaka uzak durmalısınız. Bu konuda 7 sene önce yapılmış bir şikayeti de okumadan geçmeyin lütfen. https://www.ircforumu.net/sunuculardan-son-haberler/2980-gevezeorg-haksizlik.html

karizma_ 206
Yorumlar

2 yorum bulunmaktadır. “Türk Sohbet

 1. SeViyeLi BirbiriNdeN KaliTeLi iNsaNlaRıN BuLuNduğU ve Aynı Zaman Da SoHbeT EderKeN RuHuNuzA iyi GeleCeK şaRkıLaRıYLa,ŞiirLeriYle Size EşLiK EdeCeK KaliTeLi YayıNcı ArKadaŞLarıMızıN da buLuNduğU,Aile sıCakLığıNı BuLabiLeceğiNiZ siTemiZ CaNlaRSohbeT Net’e SizLeri de BekleriZ…

  • Canlar ailesinde mutlu olacağınızdan eminim herkes kendine göre kafa dengi bulup sohbet edilebileceğini bir yer. Anlayış sonsuz ama saygılı davranıp kurallara uydugunuz sürece hiç bir problem yaşamazsınız.
   Seviyeli insanlarlarla sohbet edip isteklerinizi caldirabileceginiz dj leri dinleyebilir hoşça vakit geçirebilirsiniz.
   Bekliyoruz efendim.
   KaRa emegine yüreğine kalemine sağlık kal sağlıcakla….

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *