Sohbet Gemisi

Sohbet Gemisi Odaları

Sohbet gemisi, sohbet treni, vapur sohbetleri, sohbetgemisi.com, sohbetgemisi.net gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Ama bu gün konumuz sohbet gemisi, chat sitesi sahiplerinin ağzına çam sakızı gibi yapışmış bir terimdir. Aslında böyle bir gemi yok, tamamen bu isimde bulunan bir sitenin kullanıcı kitlesini kendi sitesine çekmek için tatlı su kurnazlarının yaptığı bir manevra. Perde arkasında bulunan bazı karanlık güçler sizleri bu sohbet gemisine bindirmek istiyor olabilir. Tıpkı Yunan sahil güçlerinin mültecileri karga tulumba botlara doldurarak açık denizde ölüme terketmesi gibi. Sizler de uyanık olun da kimsenin sizi bir yere bindirmesine izin vermeyin. Sohbet gemisine biniyorum diye mazallah imamın kayığına binersiniz de haberiniz olmaz.

Sohbet gemisi kalkmasına kalkar ama, menzile varacağından biraz şüpheliyim. O yüzden acele etmeden, etraflıca düşünmeden kimsenin gemisine, trenine binmeyin.

Sohbet Gemisi Chat Siteleri

Gemiye binmek isteyenlerin sayısının hayli fazla olduğunu bu makaleyi yazmak bizler için zorunlu hale geldi. Yabancı ve yeni insanlarla tanışmak isteyenlerin bu konuda oldukça hevesli olduğunu gözlemliyorum. Şu gemiye bineyim de sonu nereye varırsa varsın, ama birileriyle biraz muhabbet edeyim diyorsanız siz de gemiye binmek için acele edebilirsiniz. Aslında yukarıda da belirttiğimiz gibi chat gemisi tamamen hayali bir kavram, ortada ne gemi var, ne de gemiyi yürütecek kaptan. Makaleye öyle bir girdik ki, toparlamakta güçlük çekiyoruz. Neyse biz kendi metodlarımızla bu gemi muhabbetine devam etmeye çalışalım.

Olaya bir de tasavvufi yani İslami sohbet açısından yaklaşmak istiyorum. Gemiyi bir tarikat olarak kabul edersek, denizi de hakikat olarak kabul etmemiz saçma olmaz. Fakat bu saydığım iki unsur, birbirinden ayrılmayan gerçeklerdir. Yani tarikat ve şeriat birbirini bütünleyen iki manadır. Gemi bir deniz aracıdır, deniz olmadan geminin varlığı hiç bir şeye yaramaz. Denizin ortasında ilerleyen bir gemideki insanların hayatı o gemi ile sınırlıdır. Gemiden çıktıklarında açık denizde boğulurlar.

Siz siz olun bir gemiye binince geçmişinizi unutup aklınız fikriniz başka yerlerde olmasın. Eğer nerede ve kim olduğunuzu unutur, boyunuzu aşan işlere kalkışırsanız sohbet gemisinden düşerek ya boğulur, ya da köpek balıklarına veya diğer hayvanata yem olursunuz. Çok iyi bir yüzücü olmanız bile sizi kurtarmaya yetmeyecektir. Azgın dalgaların arasında bol bol tuzlu su yutarak denizin dibini boylayabilirsiniz. Sohbet odaları ekibinden yazarınız ben KaRa, her gün farklı konularla karşınızda olmaya devam edeceğiz. Sakın bizlerden ayrılmayınız.

karizma_ 311

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *