Kolay Sohbet

Kolay Sohbet Odaları

Kolay sohbet etmek, insanların kendilerini etkin bir şekilde ifade etmesi için son derece önemlidir. Kolay sohbet edemeyen, tutukluk yapan, eveleyip geveleyen insanları kimse nazar-ı dikkate almaz. Bu yüzden bir bülbül edasıyla gündelik hayatta konuşmak isteyen bireylerin ilk tercih ettikleri yer, acemiliklerini attıkları yer canlarsohbet.net sitesidir. Sitemizde birbirinden konuşkan, hareketli, cana yakın insanlar sayesinde konuşmakta güçlük çeken, doğuştan veya sonradan lal olan bir çok kişi şakır şakır konuşmaya, kolay chat yapmaya başlamıştır. Chat sitelerinde veya gündelik hayatta kolay ve etkin bir iletişim için nelere dikkat edilmesi gerektiğini sizler için derleyip toparlamaya çalıştık. Bazen makalelerimizde KaRa mizah yapmaya çalışıyorum. Bundaki maksadım siz değerli okuyucularımı bunaltmadan konuyu özetlemektir.

Kolay Sohbet

Kolay Sohbet

Kolay Chat Siteleri

Canlarsohbet.net sitemiz içerisinde yeni açtığımız kolay chat odalarında bir çok kullanıcının diğer kullanıcıları etkilemek, onlara şirin görünmek adına bir takım yazılı metinleri ekrana gönderdiğini görmekteyiz. Bu tür yazdıklarıyla, söylemleriyle toplumun dikkatini çekmeyi başarırlar. Fakat bu etkili muhabbet etmenin bazı kuralları ve incelikleri vardır. Etkili bir muhabbet yapmanın ön hazırlıkları olmalıdır. Bazı konular damdan düşer gibi ulu orta söylenemez. Söyleyeceğiniz kelimeleri önceden iyice tasarlayın, plansız programsız başlatılan sohbetlerin kesintiye uğrama olasılığı oldukça yüksektir.

Kolay Sohbet İçin Gözlere Dikkat

Konuşacağınız kişi ile göz teması kurmanız önemli bir husustur. Eğer gündelik hayatta bir kişiyi etkilemek, onda iyi bir izlenim bırakmak istiyorsanız, mutlaka göz teması kurmalısınız. Bazı insanlara dikkat ettiğimizde göz temasına yeteri kadar önem vermediklerini, karşıdaki kişiyle konuşurken gözlerinin feldir feldir sağa sola baktığını görmekteyiz. Bu son derece hatalı ve ayıp bir davranış şeklidir. Karşınızdaki kişi aklından “Şu Modele Bak, Ağzı Başka Konuşuyor, Gözleri Başka” diyebilir. Ayrıca sohbetler esnasıda vücut dilini iyi kullanmak, jest ve mimikleri doğru ve etkin kullanmak önemlidir. Çünkü ağzınızdan çıkan kelimeleri aynı zamanda vücut dilinizle de desteklemeniz lazımdır.

Ses Tonunun Doğru Kullanımı Önemlidir

Sohbet esnasında ses tonunun düzgün bir şekilde kullanılması önemlidir. Konuşurken sesinizin titremesi, kısılması, kelimeleri yuvarlayarak hemen sohbet etmeye çalışmak hakkınızda önemli ipuçları verir. Derin bir nefes alın ve heyecanınızı bastırarak tane tane konuşmaya çalışın. Kolay söyleşi yapmanın esaslarından birisi de, anlatmak istediğiniz konuya sadık kalmanız, daldan dala atlamamanızdır. Esas anlatmak istediğiniz konunun dışına çıkmadan doğru ve net mesajlar vermeniz gerekir. Amaçsız ve plansız yapılan eğreti konuşmalardan kaçınmazsanız, etrafınızda kimse kalmaz ve siz de boş masalara şarkılar söylersiniz.

Sohbetleriniz esnasında sizi dinleyenlerin dikkatini çekmek istiyorsanız ve mizahi yönünüz güçlüyse bu yönünüzü ön plana çıkartmak faydanıza olacaktır. Sözleri ve anlatmak istediklerinizi çok fazla uzatmayın. İnandırıcılığınızı kaybeder ve diğer insanların ilgisini de üzerinizde tutamazsınız. Sohbet odaları olarak bir konunun daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Başka bir makalede görüşene kadar sağlıcakla kalınız.

karizma_ 231
Yorumlar

10 yorum bulunmaktadır. “Kolay Sohbet

  1. Merhaba canlar, Merhaba sevgili Kara. Oncelikle canlarsohbet.net sitemize gosterdiginiz ilgiden dolayi tskr etmek istiyorum hepinize. Tabiki hepimiz iki laf etmek degerli dj lerimizin yayinlari ile kafa dagitmak fikirler edinmek, gundemin bizden neler aldigini, neler verdigini takip etmek istiyoruz. Ama bunun da bir yolu olmali, bir anlami bir sistemi bir saygisi. Ulu orta yazmak her kisiye her konuya dusunmeden atlamak, sirf yazmis olmak adina ordan burdan konularla kafalari karistirmak, bir konuya bagli kalamamak, hem sohbete sohbet edenlere etmek isteyenlere hemde guya sohbet etmeye calisana faydadan cok zarar verir dusuncesindeyim ben. Nasil ki bir cemiyete girerken selam veriyoruz, olanlara neler yapildigina dikkat ediyor, nasil ki kafamiza gore atlamiyoruz burda da buna dikkat edilmeli. Saygi ile gelene saygi icinde kalana saygi ile yaklasana saygi gosterecegimizden emin olun. Iste buda bizim farkimiz. Bize yapilmasini istemedigimizi bizler de yapmiyoruz. Emegimiz cabamiz beklentimiz sadece saygi adina. Ne mutlu canlarsohbet.net mudavimlerine..

  2. Kara degerli dostum kalemine saglik üstad

  3. emeğine sağlık kara

  4. İyiki canlar sohbet ailesindeyiz Kara

  5. Kara emegine saglik

  6. Kara kalemine saglik

  7. Bize biyle bi ortam sundugunuz icin tesekkur ederiz

  8. Canlarsohbet.net ailesi iyiki var

  9. Burada aile ortami var herkesi bekleriz

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *