Aptallarla Sohbet

Aptallarla Sohbet

Aptallarla sohbet etmek gibi bir fikir asla zihninizden geçmesin. Chat sitelerinde ise bir aptal ile chat yapmak, ona meramını anlatmak oldukça zordur. Geçen gün hasbel kader  daha önce seo çalışması yaptığım bir siteye girdim. Site sahibini sordum. Pelin rumuzlu birisi o yok ben varım, hayırdır sen niye arıyorsun? gibi tahrik edici sorularla hitaplarla beni baymaya başladı. Ben bu arada kendimi takdim etmeye çalışırken bizi sunucudan attılar. Bu konuyu neden anlattım? Çünkü Pelin denilen şahsiyette tam bir aptaldı. Daha ne diyeceğimi, ne soracağımı bilmeden ben sohbet merkezli bir savunmaya geçti, egoizmiyle bencilliğiyle bana sinir harbi yaşattı. O yüzden ne diyoruz? Şöyle bir slogan kullanıyoruz. “Etme Aptallarla Sohbet, Vur Kıçına Çekmesin Zahmet!”

Sevgili arkadaşlar ne gerçek hayatta, ne chat siteleri içerisinde bir aptala denk geldiğiniz zaman kesinlikle onunla yüz göz olmayın. Sonra yukarıda benim düştüğüm duruma düşersiniz. Zira bu insanlara ne anlatırsan anlat seni dinlemeyecekler, “Dediğim Dedik, Çaldığım Düdük” diyeceklerdir. Saçınızı başınıza aklar düşmeden, başınıza ağrılar girmeden aptallarla sohbet etmekten kesinlikle imtina edin. Onları mümkün mertebe değiştiremezsiniz. Çünkü dünyaya hep at gözlüğü ile bakarlar ve fikirleri ölümüne sabittir.

Aptallarla Sohbet Etmek Ne Kadar Mümkün?

Gündelik hayatımızda kaşına, gözüne baktığımız, canımız ciğerimiz dediğimiz insanlarla bile iletişim kurmak oldukça zordur. Bir aptala derdini anlatmak veya ona doğrularınızı kabul ettirmeye çalışmak olanaksızdır. Çirkin ve baskın ses tonuyla sürekli sizi baskı altına almaya çalışacaktır. Bu sırada siz ne söylerseniz söyleyin dinlemeyecek, zeytinyağı gibi hep üste çıkacaktır. Çünkü bu bahsettiğimiz tayfanın en belirgin özelliği karşı tarafı susturmaktır. Onlar her şeyin en iyisini bilirler, her konuda ahkam kesmeye bayılırlar. Hiç kimsenin tavsiyesine kulak asmaz ve dinlemezler.

Bir Aptalı Düzeltme Girişimleri

Aptal bir insanı kesinlikle bir kalıba sokamaz, onu normal bir insan gibi davranmasını sağlayamazsınız. Bu tip insanların kesinlikle tenkit edilmeye sabırları yoktur. Fakat aptalların en acınası halleri onlar yokken diğer insanlar haklarında atıp tutarak dalga geçerler. Siz siz olun sakın böyle bir şey yapmayın. Çünkü vakti zamanında hepimiz bir takım aptalca hareketler yapmışızdır. Şu hayatta hiç kimse kusurdan beri değildir. İlk önce boy aynasında kendimizi seyretmeli ve hatalarımızı özeleştiri boyutunda ortaya koymalıyız. Sohbet odaları ekibinden ben yazarınız KaRa, Aptallarla sohbet konusunu bitirmek üzereyiz. Umarım siz de hayatınız boyunca telafisi olmayan aptallıklar yapmaz, Aptal insanlarla karşılaşmazsınız. Bir başka makalede görüşünceye değin sağlıcakla kalınız.

karizma_ 220
Yorumlar

12 yorum bulunmaktadır. “Aptallarla Sohbet

 1. Bende ayni dusuncedeyim sevgili Kara,ne edersen et egosu yuksek sadece ben diyenlere fikrini degistiremiyorsun.Oyleki an geliyor kelimeler bitiyor sadece basini salliyor cozulmez vaka megerse ben hic bir sey bilmiyormusum diyorsun.Keske insanoglu once kendini boy aynasinda seyredebilip sonrada hatalarini ozelestiri boyutunda ortaya koyabilse. Keske silgi ile silebilse, keske tebesir ile yeniden yazma olanagi olabilse..

 2. Canan değerli görüşlerini paylaştığın için teşekkür ederim.

 3. KARA kendini bilmez insanlarla sohbet etmemek lazım çok haklisin

 4. Kara duygulamiza tercüman olmuşsun teşekkürler

 5. Kara cahil adamlarla muhatap olma onların seviyesine dusme

 6. Kara içten paylaşımın için tesekkurler

 7. Kara cahille münakaşaya girme sen suçlu olursun:)

 8. Kara kalemine saglik

 9. KaRa emeğine sağlık kankamm her zaman yanındayım bunu bil

 10. KaRa kim.ne yaparsa kendine yapar kardesimm takma kafana

 11. KaRa sanalda maalesef kendini bilmez insan çok haklisin

 12. Aptal insanlar ile sohbet etmek için uğraşmaya deymez lakin mecbur isen de katılmaya onları anlıyor mus gibi yol.almak bence en kestirmesi

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *