Kırgızistan Sohbet Odaları

Kırgızistan Sohbet Odaları

Kırgızistan sohbet odaları, Kırgızistan chat siteleri ücretsiz olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Sizler de Kırgızistandan gelen insanlarla buluşmak istiyorsanız, canlarsohbet.net sitemizi kullanabilirsiniz. Bu vesileyle kendi sohbet oodanızı oluşturarak Kırgız tanıdıklarınızı sitemize davet edebilirsiniz. Canlarsohbet.net eşi görülmemiş platformu sayesinde, Kırgızistandan gelen arkadaşlarınızla birebir sohbet veya grup sohbetleri yapabilirsiniz. Kırgız arkadaşlarınızla sesli, görüntülü veya metin sohbeti yapmanın keyfini çıkartın.

Kırgızistan Chat Siteleri

Kırgızistan chat siteleri, canlarsohbet.net içerisinde açılan en popüler sitelerden birisidir. Bu nedenle Kırgız chat sitesi ücretsiz ve üyeliksiz bir hizmet sunduğundan kamuya açık bir yerdir. Sizinle aynı düşünceye sahip kişilerle tanışmaya ne dersiniz?. Sitemize giriş yapan hiç bir misafir için herhangi bir sınırlama yoktur. Canlarsohbet sitesini kullanmak için kayıt, kuyudat veya üyelik gibi can sıkıcı formalitelerle uğraşmanıza gerek yoktur. Oyun ve eğlence kanallarımızda ücretsiz olarak çeşitli oyunlar oynayabilir, radyo kanalımızda ise popüler dj’lerimiz eşliğinde günün hit müziklerini dinleyebilirsiniz. Sitemizde daha önce hiç görmediğiniz yabancı şahıslarla konuşabilirsiniz. Bu sayede hayatın zorluklarını ortadan kaldırma yolunda moral ve motivasyon depolayabilirsiniz.

Kırgız İnsanının Özellikleri

Kırgız insanı yaşam şartları ve inançları gereği, sabahleyin erkenden kalkmaktadır. Zira güneş doğuncaya kadar uyumanın rızkı azaltacağına, güneş doğmadan önce kalkıp rızkın aranması gerektiğine inanırlar. Zaten bu inanış tüm islami inanç yaşamlarında mevcut bir kavramdır. Güneş doğmadan önce tüm Kırgızlar kapılarının önlerini temizler. Böyle yapmalarının gerekçesini ise şu sözlerle özetlerler. “Kün Çıkkınca Turbasan, Irıskıdan Kur Kalasın.” Yani güneş doğana kadar kalkmazsan, rızıktan nasibini alamazsın.

Bu nedenle sabah nasibi kavramı Kırgızların hayatında çok büyük öneme sahiptir. Sabah nasibi onlar için bir yoldaştır. Bu nasibin ihmal edilmesi halinde, tüm günün heba olacağına inanılmaktadır. Hatta tüm işlerin ters gideceği inancı kuvvetlidir. Bundan da anlaşılacağı üzere sabah erken kalkmak, kalvaltı yapmak ve güne dua ve tazimlerle başlamak önemlidir. Sabah nasibinin yanında insanlara kötü davranmanın da, günlük hayatı olumsuz etkileyeceğine inanılmaktadır. Kırgızlar selamlaşmaya da büyük önem vermektedir. Bir Kırgız karşılaştığı bir kişiye “Essalamo Aleykum” şeklinde selam verir. Daha sonra hal hatır sorma faslı başlar. Karşılıklı hatırlar sorulur, gönüller alınır.  Kırgızistan sohbet odaları konumuzun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir başka makalede buluşuncaya kadar sağlıcakla kalınız.

KaRa 94

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *