Ömrüm Sohbet

Ömrüm Sohbet Odaları

Ömrüm Sohbet odaları, ömrüm chat siteleri canlarsohbet.net sitesi içerisinde ömürlük sohbetlere katılmak ve tanıklık etmek isteyenler için açılarak faaliyete başladı. Sitemiz içerisinde yapılan muhabbetlerin ömürlük olacağını söylersek belki biraz abartmış olacağız. Eğlence, oyun ve radyo kanallarımızda yeteri kadar eğlenip vakit geçirebileceksiniz. Ömrüm sohbet odaları arasında mekik dokumakla geçti, ömrümü sohbet kanallarında harcadım. Hiç görmediğim insanları buralarda tanıdım diyorsanız siz de canlarsohbet.net sitemizdeki yerinizi alın. Fakat sizlere tavsiyem ömür denilen kıymetli hazineyi boş yere harcamamanız.

Ömür Hayatın Sermayesidir

Ömrümüz nihayete ermeden, bizim için tayin edilen sayılı nefesler tükenmeden yüce ALLAH (C.C.) hepimize hidayet nasip etsin. İnsanların çoğunluğu hayatının en genç ve güçlü çağlarında sonsuza kadar yaşayacaklarını, gençliklerinin hiç sona ermeyeceğini, güç ve kudretten hiç kesilmeyeceklerini zannederler. Bunlardan birisi de benim yakından tanıdığım Turgut isimli bir şahıs, ömrünün çoğunluğu içki içmekle geçen bir kardeşimiz. En son bacaklarında ağrı ile doktora gittiğinde damarlarının tıkalı olduğu ortaya çıktı.

Doktor ona sigara ve içkiyi bırakması gerektiğini yoksa bacağının birini kesmek zorunda kalacağını söylemiş. Fakat bu kardeşimiz hala içki ve sigaraya devam etmekte, her gün tabutuna bir çivi çakmaktadır. Şu geçici ve fani dünyada yaptığımız her şeyden hesaba çekileceğimiz gibi, ömrümüzü nerelerde harcadığımızı da bize soracaklar.

Rahmetli Urfalı Kazancı BEDİİ gibi “Tükendi Nakdi Ömrüm, Dilde Sermaye Olan Bir Ah Kaldı” demeden önce mutlaka yaşantınızı gözden geçirin. En azından bundan sonraki ömrünüzü bozuk para gibi harcamayın.

Boşa geçen her dakikanın bir çok fırsatları da birlikte yanında götürdüğü kabul edilmesi gereken bir gerçektir. Çünkü insanın zamanı dünyanın ömrüne nazaran daha az ve kısadır. Bu yönden bir saniyesi bile altınan daha değerli olan zamanın, sonsuz hayata nur ve ışık tutacak şeylerle geçmesi elzemdir. Bu nedenden dolayıdır ki, Müslüman bir yaşamı benimsemiş kişinin her ibadeti bir hayır ve hasenat olduğu gibi, arta kalan zamanları da anlamsız olmamalı, meşru bir zeminde yaşamalıdır. Bu nedenle insan bir yönden kazanırken, diğer yönden kayba uğramamalıdır. Ömrüm sohbet odaları hakkında yazdığımız makalenin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sağlıcakla kalınız.

Benzer Yazılar

karizma_ 364
Yorumlar

Hakkında bir yorum “Ömrüm Sohbet

  1. Selamlar evet ömür dediğin nedirki çabucak gelip geçiyor. En güzel şekilde yaşamalı en verimli bir şeklide değerlendirmeliyiz.B8ldiklerimizi öğrendiklerimi paylasmaliyiz.Bildiklerimiz bizde hapsolmamali.Emegine kalemine sağlık sevgili KaRa.Sevgiler….

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *