Sohbet Arkadaşı

Sohbet Arkadaşı Arıyorum

Sohbet arkadaşı arıyorum, dertleşecek birilerine ihtiyacım var. Bu nedenle karşılıklı muhabbet edebileceğim bayan/bay arıyorum diyenlerin sayısı hayli arttı. Bazılarına bu arayışlar komik görünmektedir. Ama, hızla artan teknolojik olanaklar bireyleri gerçek hayattaki ilişkilerden uzaklaştırıp yalnızlaştırdı. Bu nedenle, internete giren bir çok insan yeni arayışlar peşinde. Dolayısıyla, bu arayışlarının neticesine ulaşmak için google arama motorunu bu tür sorgularla ve arayışlarla adeta aşındırıyorlar. Fakat, arayışlardan bulunanların bir çoğunun hiç bir beklentisi yok. Sadece yalnızlığına çare bulmak, karşılıklı muhabbet etmek için bu yola başvurmaktadır.

Sohbet arkadaşı arıyorum diyenlerin bir çoğu da chat sitelerinin ışıltılı dünyasına kapılmış vaziyettedir. Ben yıllardır sohbet sitelerinde üst düzey görev almış biri olarak bu arayışlara şahit olmuş birisiyim. Bu işin en trajik yönü ise sohbet arkadaşı arayanların bir çoğunun evli barklı insanlardan oluşmasıdır. Bana göre evli insanların bu tür arayışlarda bulunması, sadakat duygusunun sona erdiğini ve ihanet duygularının bunun yerini aldığını göstermektedir. Fakat ben bu ihanet ve aldatma olayına fazla girmeyip buna başka bir makalede ele almaya çalışacağım.

Amaç Sadece Muhabbet Etmek mi?

Sanal ortamlarda birileriyle muhabbet etmek bir çoğunun hoşuna gitmektedir. Çünkü bu yolla, gerçek hayatta kimsenin vakıf olmadığı sırlarını anlatıp hem rahatlıyor, hem de fikir sahibi oluyor. Bunları anlatırken asla karşısındaki insanı yaşamı boyunca görmek istemiyor. Anlattığı konuların kısa zaman sonra unutulmasını istiyor. Bu tür davranışlarda bulunan insanların bir çoğu sohbet sitelerindeki yerini alıyor. Sohbet sitelerinin doğasına uygun olarak muhabbetler artarak devam ediyor.

Bu sitelerde karşılıksız ve çıkarsız bir şekilde karşıdaki kişiye itimat ediliyor ve bazı konular anlatılıp rahatlamaya çalışılıyor. Fakat bazıları bu sanal diyalogları sorguluyor. Gündelik yaşamda, kanlı canlı karşında duran bir insanla sohbet etmektense, neden internet ortamı tercih edilir?. Omzunda bile ağlayamadığın bir insana ne anlatabilirsin ki? diye konuyu saçma bulduğunu söylüyor. Elbette bu konular kişiden kişiye göre değişen göreceli konulardır.  Bana göre kantarın topuzunu kaçırmadıktan sonra. Kırmızı çizgiler ihlal edilmedikten sonra sanal ortamlarda da bu tür dertleşmeler olmaktadır. www.canlarsohbet.net en iyi arkadaşlık sitesidir. Sakın bizlerden ayrılmayınız.

karizma_ 132

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *