Mircalem

Mircalem

Mircalem mIRC Sohbet, Mircte sohbet, online etkileşimin ayrılmaz parçalarından birisidir. mIRC, internet ortamından yapılan sanal iletişimleri basite indiren bir yazılımdır. Tamamen sanal dünyada yatıp, sanal dünyada yaşayan insanlar için kullanılan Mirc Alem, bir çok kişinin tanışmasına vesile olarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

Mircalem Mircte Sohbet Nedir?

Mircte sohbet, internet üzerinden yapılan iletişimleri basite indiren bir yazılımdır. Bu yazılım sayesinde insanlar farklı konular hakkında muhabbet ederler. Daha önce hiç görmedikleri insanlarla tanışıp, dijital dünyanın keyfini yaşarlar. Mircalem chat, 90’lı yılların başında çok beğenilerek kullanılan bir platformdur. Aradan geçen uzun yıllara rağmen günümüzde hala benim gibi eski kafalı yüzlerce insan tarafından tercih edilmektedir. Özellikle arkadaş edinme konusunda oldukça etkili olan mircalem mircte sohbet, karşıdaki kişiyi etkileme açısından adeta sihirli bir kutu gibidir. Gündelik hayatın keşmekeşinden ve sıkıntılarından kurtulmak istiyorsanız, mircalemi rahatlıkla ve kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

mIRC Sohbet Nasıl Çalışır?

Mirc Script, Khaled Mardam-bey tarafından icat edilen bir chat yazılımıdır. Bu yazılım IRC protokolünü desteklemektedir. Mirc script programı windows tabanlı bir IRC istemcisidir. Kullanması son derece kolay ve keyiflidir. Fakat diğer yazılımlar gibi tehlikelere açıktır. Birçok bilgisayar bu programı virüs olarak algılamaktadır. Bunda haksız da değildir. Çünkü Mirc scriptlerin bir çoğunda solucan ve truva atı gibi tehlikeli yazılımlar bulunmaktadır. Fakat bu program çok fazla kaynağa gereksinim duymadan hızlı çalışır.

Siz yinede bilgisayarınıza gördüğünüz her mirci indirmeden önce mutlaka virüs testlerinden geçmiş olmasına dikkat edin. Bazı kişiler mIRC ve IRC kavramlarını birbirine karıştırmakta, ikisini aynı şey sanmaktadır. Fakat yazılış ve okunuş itibariyle birbirine benzeseler de, ikisi de farklıdır. İRC bir sunucu istemcisidir. Mirc Script ise bu istemciye giriş yapmak için uyarlanmış programın adıdır. Kodlardan biraz anlayan kişiler, kullandıkları mirc script programını kendilerine göre editleyip kullanabilir.er.

IRC ile mesaj gönderebilirsiniz. DCC protokolü ile belge alışverişi yapabilirsiniz. Fakat bu belge alışverişi esnasında gönderen kişinin güvenilir olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde müzik dinleyebilir, herhangi bir program linkine tıklamak suretiyle indirebilirsiniz. Mircin en büyük özelliği yazılı sohbeti mümkün olduğu kadar keyifli hale getirmesidir.

karizma_ 38

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *