Zoom Chat Odaları

Zoom Chat Odaları Nedir ?

Zoom Chat odaları, seviyeli ve kaliteli bir sohbet ortamı sağlayan sosyal bir platformdur. Bu platformda kadın ve erkekler arasında keyifli ve neşeli muhabbetlere rastlanmaktadır.  Zoom chat odalarında yüzlerce kullanıcı cep telefonları, laptoplar ve masaüstü bilgisayarlarla güvenli bir iletişim kurmaktadır. Zoom sitesi bir sosyal sohbet topluluğudur. Bu nedenle dünyanın her bölgesinden değişik kullanıcıları kendisine çekmektedir. Özellikle aynı ilgi alanlarına sahip kişilerin birbirini tanıması için harika bir ağdır diyebilirim. Zoom chat odalarında kişiler, spor, müzik, dünya tarihi, rüyalar alemi v.b. gibi yüzlerce konu hakkında konuşmaktadır. Bu konular hakkında çoğu zaman ateşli tartışmalara rastlayabiliriz. Hangi topluluğa veya gruba ilgi duyuyorsanız, karşılıklı mesajlaşabilirsiniz. Dolayısıyla ortaya atılan konu hakkında farklı düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Zoom Sohbet Siteleri

Bu sosyal paylaşım platformu, chat sitelerinin aksine son derece ciddi olarak tasarlanmış ve düzenlenmiştir. Her yerde olduğu gibi burada da seviye kuralları mevcuttur. Zaten seviye, disiplin ve otoritenin olmadığı her yerde kaos ve keşmekeş hakimdir. Çünkü kullanılan platformda aynı anda yüzlerce kişi online sohbet yapmaktadır. Fakat size çok güzel bir haberimiz var. Zoom chat siteleri tamamen ücretsiz ve üyeliksizdir. Bundan dolayı, siteye en kolay yoldan bağlanabilirsiniz. Tıpkı canlarsohbet.net sitesi gibi kendinize yakışır bir rumuz seçiyorsunuz. Daha sonra “Sohbete Bağlan” butonuna basıyorsunuz. İçeriye girdiğiniz anda sınırsız bir sohbet sirkülasyonu sizleri beklemektedir.

Zoom Chat Odalarında Dertlerinize Son Verin

Siteye online giriş yapan kullanıcılar arasında, anonim nickinizle dolaşabilirsiniz. Karşınızdaki kişinin kim olduğunu veya sizin kim olduğunuzu kimsenin bilmesine gerek yoktur. Belki de hayatınızın en gizli sırlarını zoom chat odaları içerisinde itiraf edebilirsiniz. Cesaretinizi toplayın ve kendinizi sınamaya başlayın. Sınırlarınızın ne kadar olduğunu test edin. Fakat sohbet ve muhabbet ederken site kurallarına da uymayı ihmal etmeyin. Bir anda yılışık yılışık sohbet ederken kapının önüne konulursunuz. Küfür ve spam dilini kullanmadıktan sonra istediğiniz sohbeti yapabilirsiniz. Bu sayede bir çok kullanıcı sıkıntı ve kederlerinden uzaklaşmaktadır. Eğlence, geyik, matraklık arayanlar için son derece ideal bir sitedir. Online sohbet edilen ve genel konuların konuşulduğu oda #Sohbet odasıdır. Ayrıca #Radyo ve #Oyun kanallarında yerli ve yabancı misafirler bir arada muhabbet etmektedir.

karizma_ 153
Yorumlar

Hakkında bir yorum “Zoom Chat Odaları

 1. Sevgili Kara oncelıkle bu guzel makalen ıcın tesekkur edıp bıkac aydınlatıcı cumle eklemek ıstıyorum musadenle.
  Başlarken
  Sohbete erişme
  Sohbetlerinizi liste halinde görüntülemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Zoom aşağıdaki sohbet türlerini listeleyecektir. Konuşmanıza devam etmek için mevcut sohbetlerden birine tıklayın.

  Bire bir sohbetler: Başka bir Zoom kullanıcıyla yaptığınız özel ve doğrudan sohbet.
  Grup sohbetleri: İki veya daha fazla Zoom kullanıcısı arasındaki sohbetler.
  Kanallar: Belirli bir proje, ekip veya konuya yönelik oluşturulan ve bunlara uygun şekilde isimlendirilen sohbetler. Herkese açık kanallar herkesin katılımına açıktır. Özel kanallara ise yalnızca davet edilen kişiler üye olabilir.
  Yeni sohbet başlatma
  Diğer Zoom kullanıcılarıyla mesajlaşmaya başlamak için yukarıda bahsettiğimiz sohbet türlerinden herhangi birini kolayca başlatabilirsiniz.

  Bire bir veya grup sohbeti
  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Sohbet panelinin üst kısmında, yeni sohbet düğmesine tıklayın.
  Sohbet etmek istediğiniz Zoom kişisinin adını veya e-posta adresini girin. Gerektiğinde başka adlar veya e-posta adresleri ekleyin.
  Mesajınızı girin ve göndermek için Enter tuşuna basın.
  Herkese açık bir kanala katılma
  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  KANALLAR’ın yanında bulunan sohbet listesinde ekle düğmesine tıklayın.
  Bir Kanala Katıl’a tıklayın.
  Kanal bulmak için arama çubuğunu kullanın, ardından kanal adının üzerine gelin ve Katıl’a tıklayın.
  Kanallara katılma, kanal oluşturma ve kanalları kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Yakın zamanda görüntülenen sohbetlerin, grupların ve kanalların geçmişi
  Aynı anda çok sayıda kişi sohbet grubu ve kanalla mesajlaşırken, önceki sohbeti hızlı bir şekilde bulmak ve bu sohbete geri dönmek zor olabilir. Önceden eriştiğiniz 10 sohbet kişisini, grubu ve kanalı kolayca görebilir ve bunlara geri dönebilirsiniz.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Arama çubuğunun yanındaki sohbet geçmişi düğmesine tıklayın.
  Önceden görüntülediğiniz 10 sohbet kişisi, grup ve kanal halinde gösterilir.
  İlgili sohbete dönmek için bir liste öğesine tıklayın.
  Harici kişi ekleme veya davet etme
  Kişiler dizininizdeki tüm kişilerle sohbet edebilirsiniz. Zoom kullanan bir kuruluşa üyeyseniz, kuruluşunuzdaki herkes genel olarak kişiler dizininize dahil edilir.

  Kişilerinize harici Zoom kullanıcıları eklemek ve bu kullanıcılarla sohbet edebilmek için aşağıdaki adımları uygulayın. Ayrıca aşağıdaki adımları uygulayarak bir kişiyi Zoom’a davet edebilir ve o kişiyle sohbet edebilirsiniz.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Kişiler sekmesine tıklayın.
  Ekle düğmesine tıklayın
  Zoom Kişisi Davet Et’e tıklayın.
  Tek seferde yalnızca bir e-posta adresi ekleyin.
  Davet Et’e tıklayın.
  Davet ettiğiniz kişinin Zoom hesabı bulunuyorsa bu kişiye Zoom Chat istemcisi üzerinden bir kişi isteği gönderilir. Kişi isteğinizi kabul ettikten sonra onunla sohbet etmeye başlayabilirsiniz.
  Kişinin Zoom hesabı bulunmuyorsa bu kişiye bir davet e-postası gönderilir. Kişi Zoom’a kaydolduktan sonra kişiler dizininize eklenir. Böylece onunla sohbet edebilirsiniz.
  Kişilerinizi yönetme hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Uygunluk durumunu ayarlama
  Uygunluk durumunuz, hem Sohbet ve Kişiler sekmelerinde hem de profil resminizin sağ üst köşesinde adınızın önünde yer alan küçük bir simge vasıtasıyla gösterilir. Bu simge ile sohbet için müsait olup olmadığınızı diğer kullanıcılara hızlı bir şekilde belirtebilirsiniz.

  Uygunluk durumunuzu ayarlamak için aşağıdaki adımları uygulayın:

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sağ üst köşede bulunan profil resminize veya profil simgesine tıklayın.

  Uygunluk durumunuzu seçin.
  Farklı uygunluk durumu simgeleri ve bunların anlamları hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Not: Ofis dışında olduğunuzu belirtmek için uygunluk durumunuzu kullanmak yerine, görünen adınızı değiştirmenizi öneririz. Örneğin, görünen adınızdan sonra (3 ile 5 arasında OOO) girebilirsiniz.

  Kullanıcılardan bahsetme
  Kullanıcılara mesajınızla ilgili bildirim göndermek için sohbet mesajınızda onlardan bahsedebilirsiniz. Bu özellik, bir grup sohbetinde veya kanalda mesajlaşırken belirli bir kişiye bildirim göndermek için kullanışlıdır.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Sohbet listesinde bir grup sohbetine veya kanala tıklayın.
  Kullanıcılar arasında arama yapmak için @ sembolünü girin ve arkasına kişinin ekran adını ekleyin. Zoom, kullanıcıları açılır menüde görüntüler.
  Bahsetmek istediğiniz kişinin adına tıklayın.
  İpucu: Kişiden bahsederken soyadını kaldırmak için klavyenizdeki Geri tuşuna basın. Bu durumda da kullanıcıya bahsetme bildirimi gönderilir.
  Mesajınızı girin ve göndermek için Enter tuşuna basın.
  Notlar:

  Ayrıca @tümü yazarak bir kanaldaki veya grup sohbetindeki tüm kişilerden bahsedebilirsiniz. Bir kanal veya grup sohbetindeki tüm kullanıcılara bildirim gönderileceğinden bu özelliği dikkatli kullanın.
  Belirli bir kullanıcıdan bahsetmek için, bu kullanıcının önceden sohbet kanalına eklenmiş olması gerekir.
  Bahsetmelerin ve diğer sohbet komutlarının kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Bahsetmelerinizi görüntüleme
  @ sembolü kullanılarak bahsedildiğiniz tüm mesajları görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede bahsedildiğiniz mesajları bir bütün olarak görüntüleyebilir, hatta bu mesajlardan hangilerini okumadığınızı görebilirsiniz.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Sohbet panelinin sol üst kısmında, kişi istekleri düğmesine tıklayın.
  @ sembolü kullanılarak adınızdan bahsedilen mesajlar, okumadıklarınız kırmızıyla gösterilecek şekilde, en yeni mesajdan en eskiye doğru sıralanır.
  Mesajın üzerine gelin, reaksiyon göndermek ve/veya doğrudan yanıtlamak üzere mesajın gönderildiği asıl konuma gitmek için Atla’ya tıklayın.
  Bahsedildiğiniz mesajın geçtiği sohbet grubunu veya kanalı görüntülediğinizde, adınızın bahsedildiği mesaj geçici olarak vurgulanır.

  Mesajları alıntılama
  Karmaşık bir sohbet dizisinde belirli bir mesaja yanıt verirken bu mesajı alıntılayarak, diğerlerinin yazdığınız mesajla tam olarak neye yanıt verdiğinizi bilmesini kolaylaştırabilirsiniz. Bir mesajı alıntılamak için aşağıdaki adımları uygulayın:

  Alıntılamak istediğiniz mesaja sağ tıklayın ve Alıntıla’yı seçin.
  Mesajınızı girmeniz için yeni bir yanıt açılır.
  Yanıtınızı göndermek için gönder simgesine tıklayın. Alıntılanan mesaj yanıtınızın biraz üzerinde gri renkte görünürken verdiğiniz yanıt varsayılan metin renginde ve alıntılanan mesajın altında görünür.
  Sohbetlerinizi düzenleme ve üretkenliği artırma
  Sohbetlere yıldız ekleme
  Bazı sohbetlere yıldız ekleyerek bu sohbetleri sohbet listenizin üst sıralarına YILDIZLI SOHBETLER bölümüne taşıyabilirsiniz. Bu özellik sık sohbet ettiğiniz kişilere, gruplara veya kanallara kolayca erişmenizi sağlar.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Sohbet listesinde bir grup sohbetinin veya kanalın üzerine gelin, ardından aşağı yönlü oka tıklayın.
  Bu Kanala Yıldız Ekle’ye tıklayın.
  Bu sohbet, sohbet listenizdeki YILDIZLI SOHBETLER altında görünür hale gelir. YILDIZLI SOHBETLER bölümüne eklenen sohbetler her zaman alfabetik olarak sıralanır.
  Not: Sohbet listesinde bir grup sohbetine veya kanala tıklayabilir, ardından grup sohbetinin veya kanal adının solundaki yıldız düğmesine tıklayabilirsiniz.

  Yer imi ekleme ve mesajları takip etme de dahil olmak üzere sohbet mesajlarını yönetme hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Tüm sohbetler için bildirim ayarlarını değiştirme
  Okunmamış iletiler hakkında bildirim alma ve yeni iletiler için anında iletme bildirimleri alma tercihlerinizi özelleştirebilirsiniz. Bu özelliği kullanmaya başlamadan önce temel ayarları yapılandırmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sağ üst köşede bulunan profil resminize tıklayın, ardından Ayarlar’a tıklayın.

  Sohbet bölümüne tıklayın.

  Bu ayarları değiştirin.
  Okunmamış Mesajlar
  Okunmamış mesajların tümünü yukarıda tut: Okunmamış mesajlar içeren sohbetlerinizi sohbetler listenizin en üst kısmında tutun. Okunmamış mesajlar içeren sohbetleri daha dikkat çekici hale getirmek istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin. Bu ayar yalnızca SON SOHBETLER bölümü altındaki sohbetler için geçerlidir.
  Okunmayan ileti işaretini kanallarda göster: Her sohbetin yanında okunmamış mesaj sayısını gösteren bir simge görüntüleyin. Bu ayar işaretlenmediğinde okunmayan iletileri belirten basit bir kırmızı nokta görürsünüz.
  Yeni yanıtları olan mesajları sohbetin altına taşıma: Son kontrol etmenizden bu yana ek yanıtlar alan mesajlar sohbetin altına taşınır.
  Anında İletme Bildirimleri: Anında iletme bildirimlerini ne zaman almak istediğinizi seçin. Anında iletme bildirimleri, cihazınızın anında iletme bildirimi sistemi kullanılarak görüntülenir.
  Tüm mesajlar
  Yalnızca özel mesajlar ve bahsetmeler için: Özel bire bir sohbetlerle ilgili olarak ve biri @ sembolünü kullanarak bir grup sohbetinde veya kanalda adınızdan bahsettiği herhangi bir zamanda bildirimleri gösterin.
  Hiçbir Durumda
  Not: Belirli kanallar için istisnai durumlar ayarlayabilirsiniz.
  Diğer sohbet bildirimi ayarları hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Grup sohbetleri ve kanallar için bildirim ayarlarını değiştirme
  Belirli grup sohbetleri ve kanal için bildirim ayarlarını da değiştirebilirsiniz. Bu özelliği kullanmaya başlamadan önce temel ayarları yapılandırmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Sohbet listesinde bir grup sohbetine veya kanala tıklayın.
  Aşağı yönlü oka tıklayın.
  Bildirimler’in üzerine gelin ve aşağıdaki ayarları değiştirin:
  OKUNMAMIŞ MESAJ SAYISI
  Okunmamış mesaj sayısını göster(): Her sohbetin yanında okunmamış mesaj sayısını gösteren bir simge görüntüleyin. Bu ayar işaretlenmediğinde okunmayan iletileri belirten basit bir kırmızı nokta görürsünüz.
  ANINDA İLETME BİLDİRİMLERİ: Anında iletme bildirimlerini ne zaman almak istediğinizi seçin. Anında iletme bildirimleri, cihazınızın anında iletme bildirimi sistemi kullanılarak görüntülenir.
  Tüm mesajlar
  Benden veya tüm üyelerden bahsedildiğinde: Özel bire bir sohbetlerle ilgili olarak ve biri @ sembolünü kullanarak bir grup sohbetinde veya kanalda adınızdan bahsettiği herhangi bir zamanda bildirimleri gösterin.
  Hiçbir şey
  Sohbet bildirimi ayarları hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Grup sohbetleri veya kanallar için tüm bildirimleri kapatma
  Okunmamış mesaj işaretini, okunmamış mesaj göstergesini (kırmızı nokta) ve anlık bildirimleri kapatmak için bir grup sohbetini veya kanalı sessize alabilirsiniz.

  Not: @(adınız) bahsetmeleri için bildirim almaya devam edersiniz.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Sohbet listesinde bir grup sohbetine veya kanala tıklayın.
  Aşağı yönlü oka tıklayın.
  Sohbeti Sessize Al’a veya Kanalı Sessize Al’a tıklayın.
  Sohbet bildirimi ayarları hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Sohbetler içinde genel olarak veya belirli bir sohbet içinde arama
  Tüm sohbetlerde veya belirli bir sohbette arama yapmak için anahtar kelimeler girebilirsiniz.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sol üst köşedeki Arama çubuğuna tıklayın.
  Aranacak anahtar sözcükleri girin.
  Zoom, varsayılan olarak tüm sohbetlerde, kanallarda, mesajlarda ve kişilerde arama yapar. Aramanızı daraltmak için aşağıdaki filtreleri kullanabilirsiniz:
  En İyi Sonuçlar: Aramanızla ilgili olarak tüm seçeneklerle ilgili en iyi sonuçlar sağlanır.
  Kişiler: Aramanızla eşleşen kişiler veya çok kullanıcılı grup sohbetleri getirilir.
  Kanallar: Aramanızla eşleşen kanallar getirilir.
  Mesajlar: Aramanızla eşleşen mesajlar getirilir. Ayrıca aşağıdaki ek filtrelere sahiptir:
  Sıralama ölçütü: Arama sonuçlarını En Alakalı veya En Son Yapılan olmalarına göre sıralamayı seçin.
  Şurada ara: Tüm sohbetlerde veya belirli bir sohbet kanalında arama yapmayı seçin.
  Kimden: Belirli bir kullanıcı veya Herhangi Biri tarafından gönderiler sohbetleri aramayı seçin.
  @benden: @ sembolü kullanılarak sizden bahsedilen mesajları filtrelemek için bu seçeneği işaretleyin.
  Yalnızca kanalda ara: Aramanızı şu anda açık olan kanalınıza yönelik olarak daraltır.
  Dosyalar: Aramanızla eşleşen dosyalar getirilir. Ayrıca aşağıdaki ek filtrelere sahiptir:
  Sıralama ölçütü: Arama sonuçlarını En Alakalı veya En Son Yapılan olmalarına göre sıralamayı seçin.
  Şurada ara: Tüm sohbetlerde veya belirli bir sohbet kanalında arama yapmayı seçin.
  Kimden: Belirli bir kullanıcı veya Herhangi Biri tarafından gönderiler dosyaları aramayı seçin.
  Tür: Resim, video gibi belirli dosya türlerini filtrelemek için bu seçeneği işaretleyin.
  Zamana göre: Bugün, dün, son 7 gün içinde, son 30 gün içinde veya özel bir zaman aralığı içerisinde gönderilen dosyaları aramayı seçin.
  Yalnızca kanalda ara: Dosya aramanızı şu anda açık olan kanalınıza yönelik olarak daraltır.
  Not: Kişiler ve kanallara yönelik aramaların sonuçları, her liste için kaç okunmamış mesajınız olduğunu belirten bir işaret içerir.

  Kişisel sohbet alanınızı kullanma
  Mesaj yazabileceğiniz, ekran görüntüsü alabileceğiniz ve yalnızca sizin görebildiğiniz dosyaları kaydedebileceğiniz kişisel bir sohbet alanına erişebilirsiniz.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  YILDIZLI KİŞİLER bölümünde adınıza tıklayın.
  Notunuzu girin, ardından Enter tuşuna basın.
  Kişisel sohbet alanınız hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Mesaj sabitleme
  Bir sohbet grubunun veya kanalının herhangi bir üyesi, daha fazla dikkat çekmesi için bir mesajı sabitleyebilir. Sabitlenen mesaj sohbet penceresinin üst kısmında sabitleme simgesiyle birlikte görünür. Aynı anda yalnızca bir mesaj sabitlenebilir.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Sohbet listesinde bir grup sohbetine veya kanala tıklayın.
  Sabitlemek istediğiniz mesajın üzerine gelin ve üç nokta düğmesine tıklayın.
  Herkes için Sabitle’ye tıklayın.
  Sohbet mesajlarını yönetme hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Gelişmiş özellikler
  Sohbetin temellerini öğrendikten sonra, sohbetten en iyi şekilde yararlanmak için bu özellikleri kullanın. Örneğin; gönderilen mesajları düzenleyebilir, biçimlendirebilir ve sohbet üzerinden resimler, emojiler ve kod parçacıkları gibi diğer öğeleri gönderebilirsiniz.

  Gönderilmiş bir mesajı düzenleme
  Gönderdiğiniz bir mesajı düzenleyebilirsiniz.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Bir sohbet seçin.
  Yanıtlamak istediğiniz mesajın üzerine gelin ve üç nokta düğmesine tıklayın.
  Düzenle’ye tıklayın.
  Mesajınızı düzenleyin, ardından Enter tuşuna basın veya Kaydet’e ‘tıklayın.
  Sohbet mesajlarınızı yönetme hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Mesaj biçimlendirme
  Mesajlarınıza kalın, italik ve listeler gibi biçimlendirmeler uygulayabilirsiniz.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Bir sohbet seçin.
  Mesajınızı girin.
  Biçimlendirmek istediğiniz bölümü vurgulayın.
  Zoom aşağıdaki biçimlendirme seçeneklerini görüntüler:
  Kalın
  İtalik
  Altını çiz
  Üstünü Çiz
  Vurgulama rengi
  Metin Rengi
  Yazı tipi boyutu
  Paragraf (zengin stil)
  Tüm biçimlendirmeyi temizle
  Girintiyi Azalt/Arttır
  Madde işaretli liste
  Sıralı liste
  Alıntılar
  Bağlantı ekle
  Tablo ekle
  Dosyalar
  Hyperlink
  Metni gerektiği gibi biçimlendirmek için uygun seçenekleri kullanın.
  Sohbet mesajlarınızı yönetme hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Dosya, ekran görüntüsü, emoji, animasyonlu GIF veya kod parçacığı gönderme
  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Bir sohbet seçin.
  Sohbet kutusunun üstündeki şu düğmelere tıklayın:
  Ekran görüntüsü: Zoom penceresini simge durumuna küçültün ve ekran yakalama kutusuna tıklayıp kutuyu sürükleyerek ekranınızın bir bölümünü yakalayın.
  Dosya: Mesaja dosya ekleme seçeneklerini görüntüleyin. Zoom Chat’te dosya göndermek için Bilgisayarınız’a veya herhangi bir üçüncü taraf dosya hizmetine tıklayın.
  Not: Bir video dosyası gönderdiğinizde, alıcılar videoyu doğrudan sohbet penceresinde oynatabilir.
  Sesli Mesaj: Mesajınıza eklemek üzere sesli mesaj kaydetmeye başlayın.
  Kod: Kod satırlarını yapıştırabileceğiniz bir kod parçacığı kutusu görüntüleyin.
  Emoji düğmesi: Emoji listesi görüntüleyin. Mesajınıza eklemek için bir emojiye tıklayın.

  İletinize animasyonlu GIF eklemek için GIF’e tıklayın.
  Kayıtlı emojinizi görüntülemek için kalp düğmesine tıklayın.

  Özel bir emoji eklemek için Düzenle’ye ve ardından Emojileri Yükle’ye tıklayın.
  Dosya, ekran görüntüsü, emoji veya kod parçacığı gönderme, dosya paylaşımı entegrasyonu kullanarak dosya gönderme ve Zoom sohbetinde video gönderme hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Mesaj takip etme
  Bu mesaja verilen tüm yanıtlar için anında iletme bildirimleri almak için bir mesajı takip edin.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Takip etmek istediğiniz mesajın üzerine gelin.
  Üç nokta düğmesine tıklayın.
  Mesajı Takip Et’e tıklayın.
  Sohbet mesajlarınızı yönetme hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Gönderilmiş bir mesajı paylaşma
  Gönderilmiş bir mesajı kolayca kopyalayıp başka bir sohbete yapıştırmak için paylaşın.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Paylaşmak istediğiniz mesajın üzerine gelin.
  Üç nokta düğmesine tıklayın.
  Mesajı Paylaş’a tıklayın.
  Mesajı paylaşmak istediğiniz sohbeti seçin.
  Sohbet mesajlarınızı yönetme hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Kullanıcı uygun olduğunda bildirim almayı ayarlama
  Bir kullanıcının uygunluk durumu Müsait olarak ayarlanmamışsa Zoom’a bu kullanıcı müsait olduğunda size bildirim gönderme izni verebilirsiniz.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Bire bir sohbetin üzerine gelin.
  Aşağı yönlü oka tıklayın.
  Müsait olduğunda Bana Bildir’e tıklayın.
  Zoom, kullanıcının uygunluk durumu Müsait olarak ayarlandığında bir anında iletme bildirimi görüntüler.
  Farklı uygunluk durumu simgeleri ve bunların anlamları hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Sohbet üyelerini toplantıya davet etme
  Grup sohbeti veya kanaldaki tüm üyelerle yaptığınız sohbetler de dahil olmak üzere, herhangi bir sohbetten kolayca toplantı başlatabilirsiniz.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Bir sohbet seçin.
  Sol üst köşedeki video düğmesine tıklayın.
  (İsteğe bağlı) Video toplantısı yapmak isteyip istemediğinize karar vermek için video düğmesinin yanındaki aşağı yönlü ok düğmesine tıklayın. Bu ayar toplantı için varsayılandır ve katılımcılar katıldıktan sonra videolarını etkinleştirebilir.
  Sohbet grubunun veya kanalın tüm üyelerin toplantıya davet edilmesini onaylamak için Evet’e tıklayın.
  Kişileri engelleme
  Mesajının size ulaşmasını önlemek için bir kişiyi engelleyin. Bu özellik, o kişiye mesaj veya sohbetten toplantıya katılma daveti göndermenizi de engeller.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  Bire bir sohbetin üzerine gelin.
  Aşağı yönlü oka tıklayın.
  Kişiyi Engelle’ye tıklayın.
  Sohbet botlarına erişim ve botları yükleme
  Üçüncü taraf hizmetleri, Zoom Chat’e entegre edilmiş sohbet botları geliştirebilir. Örneğin; Zoom sohbetindeyken tweet atmak, retweet yapmak ve Twitter sohbet botundaki tweetlerde arama yapmak için tweet Twitter sohbet robotunu yükleyebilirsiniz.

  Zoom masaüstü istemcisine giriş yapın.
  Sohbet sekmesine tıklayın.
  APPS bölümünde aşağı kaydırın.
  Etkileşim kurmak için bir sohbet botuna tıklayın.
  Not: Bazı sohbet botları yöneticiniz tarafından dağıtılmış olabilir.
  Sohbet botları yükleyebileceğiniz Zoom Marketplace’i açabilirsiniz.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *