Adana sohbet Odaları

Adana Sohbet Odaları

Adana sohbet odaları, Adana chat siteleri, Adana arkadaşlık odaları sizler için açıldı ve faaliyete başladı. Bildiğiniz gibi insanoğlu yapısı gereği sosyal bir varlıktır. Bunun sonucunda da diğer insanlarla sürekli iletişim halinde kalmak ister. Çünkü hiç bir insan yalnız başına, bir ormanda veya bir dağ başında yaşayamaz. ALLAH (C.C.) insanoğlunu bu şekilde kodlamış ve yaratmıştır. Bütün insanlar, çarşıda, pazarda, alışverişte mutlaka diğerleriyle bir şeyler paylaşma cihetine giderler. İnsanoğlu duygu ve düşüncelerini paylaşmak için, diğer insanların mevcudiyetine gereksinim duymaktadır. Bunun neticesinde de arkadaşlıklar, dostluklar meydana gelmektedir. Arkadaşlık kavramı günümüzde en çok söz edilen kavramdır. Çünkü gittikçe yozlaşan ve ahlaki değerlerini kaybetmeye başlayan toplumda, arkadaş bulmak oldukça zordur. Çünkü artık hiç bir şey eskisi gibi değil. Arkadaşlıkların tümü menfaat ve çıkar üzerine kurulmaya çalışılıyor. Böyle bir kaos ve belirsizlik ortamında ise, Adana sohbet odaları karşımıza çıkmaktadır.

Adana Chat Siteleri

Eğer sizler de dışarıda arkadaş bulamayanlardansanız, Adana chat siteleri içerisinde rahatlıkla bu sorunun üstesinden gelebileceksiniz. Bu konuda garanti veriyorum, bütün dertleriniz sona erecek. Çünkü Adana ilinin insanları  son derece sıcak ve misafirperverdir. Yoğun bir nüfusa sahip olan bu ilimizde arkadaş edinmek artık sıradan bir iştir diyebilirim. Çünkü bir çok insan; iş, eğitim, seyahat v.b. nedenlerden dolayı Adana iline gitmektedir.

Adana Ücretsiz Arkadaşlık Odası

Adana sohbet odaları, değişik il ve ilçelerden gelen kişilerden oluşmuş bir sohbet odası olarak görülmektedir. Çünkü bu güzel ilimiz yerli ve yabancı bir çok kişiyi ağırlamaktadır. Bir çok kişi chat sitelerine ön yargılı ve şüpheyle yaklaşmaktadır. Halbuki, sizinle aynı duygu ve düşünceleri taşıyan insanlar pekala burada olabilir. Canlarsohbet.net sitemiz içerisinde bir günlük veya daha uzun soluklu arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Adana Tanıtımı – Adana Hakkında Bilgiler – Adana sohbet odaları

Plaka Kodu: 01
Yüzölçümü: 14.030 km²
Nüfusu: 2.062.226

Adana, Türkiye’nin güneyinde, Akdeniz Bölgesi’sinde yer alan ilidir. İl merkezinin adı da Adana olup; Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam ve Karaisalı metropol ilçelerinin birleşimiyle oluşur. Adana kent merkezi 5 ilçeden, Adana ili ise toplam 15 ilçeden oluşmaktadır. Adana ilinin nüfusu, 2009 yılı sayımları itibarı ile 2.062.226′ dır. Kent merkezi ise 1.623.545 nüfusa sahiptir. Ayrıca Adana İli’nin yüzölçümü 14.030 km²’dir. Adana, Türkiye’nin İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’dan sonra 5. büyük ilidir.

İLÇELERİ: Seyhan, Yüreğir, Aladağ, Ceyhan, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Tufanbeyli, Yumurtalık, Çukurova ve Sarıçam’ dır.

Adana’nın Coğrafi Konumu

Adana Toros Dağları’nın güneyinde yer alan Çukurova’da Seyhan nehri üzerinde kurulmuştur. Akdeniz’e yaklaşık 160 km’lik kıyısı bulunan Adana Avrupa’yı, Asya’ya bağlayan önemli ulaşım yolları üzerindedir. Orta doğu ile kara ve demiryolu bağlantısı Adana üzerinden yapılır. Bu bağlantı Toroslar’ da Gülek Boğazı’ndan sağlanır. İl yüzölçümünün % 49 dağlık, % 23 yaylalar ve % 27 ova ve düzlük alandır. Güneyden kuzeye gidildikçe Toroslar’ a varınca yükseklik 2500 m. aşar. Toroslar’ ın etekleri Akdeniz’e doğru ova biçimini alır. İç Anadolu’ dan doğan Seyhan ve Ceyhan Nehirleri Akdeniz’ e akar.

Toros Dağları’nın zirvesinde yedi göller vardır. Seyhan nehri üzerinde Seyhan ve Çatalan Baraj gölleri, Ceyhan Nehri üzerinde Aslantaş Baraj gölü ile, Karataş’ta Akyatan ve Agyatan kuş cenneti gölleri vardir. ADANA’ NIN İKLİMİ: Adana Akdeniz iklim özelliklerini taşır. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Ortalama yağış miktari 625 mm.’dir. Yağışlar % 51 kışın, % 26 ilkbaharda, %18 sonbaharda, % 5 yazın düşer. En soğuk Ocak ayı (ortalama 9 °C), en sıcak ay ise Ağustostur.(Ortalama 28 °C).​

Adana’ya Ulaşım

Karayolu: D – 400 Devlet yolunun İl sınırı içinden geçen bölümü 168 km. olup karayolları 5. Bölge Müdürlüğü ağında bulunan toplam (Otoyol-Devlet yolu-İl yolu) uzunluğu 1.506 km.’dir. D-400 Devlet yolundan başka Uluslararası TEM otoyolu yapılmıştır.

Adana Otogar Tel: (0322) 428 20 47 ​

Demiryolu: Yurt içinde ve yurt dışında tren seferleri düzenlemek Avrupa ve kuzey ülkeleri, orta doğu ve güney doğu ülkeleri ile her türlü demir yolu taşımacılığı ve işbirliği ile İskenderun ve Mersin limanlarında RO-RO Konteyner taşımacılığı ve nakliyatı yapılmaktadır. 1634 km. ana hattı ile 298 km. tali hattı olmak üzere toplam 1932 km.’lik demir yoluna sahiptir.​

Adana Tren Gar Tel: (0322) 453 31 72

Hava Yolu: Adana Havalimanı sivil ve askeri hava ulaşımına 1937 yılında açılmış olup, 1956 yılından itibaren uluslararası seferlere açık bulunmaktadır. Adana Havalimanı 30 Ekim 1993 tarihinden itibaren 24 saat kesintisiz iç ve dış hat yolcu ve kargo trafiğine hizmet vermektedir. 29 Kasım 1995 tarihi itibari ile Havalimanı statüsünde hizmet vermektedir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı​ Tel: 0322 435 03 80

KAYNAK : https://egitim.tarimorman.gov.tr/adana/Menu/23/Adanayi-Taniyalim

karizma_ 277
Yorumlar

2 yorum bulunmaktadır. “Adana sohbet Odaları

  1. Vatanimin quSel SehirLerinden ßirtaneSi Adana inSaniyLa Leziz Yemeq KebapLariyLa AdanaLi ArkadaSlarimizla sohbet Coq KeyifLi SizLeride ßeqleriz KeyifLi SohbetLerimize Emeqine Saqlik KaRa Dai

  2. Değerli yorumun için teşekkürler KaRTaNesi Has Yeğenim. Yaklaşık 5 sene önce ben de bir düğün vesilesiyle Adana iline gitmiştim. Gerçekten insanları son derece misafirperver ve candan. Yemekleri biraz bana ağır geldi. Çünkü yağ, salça ve baharatı bolca kullanıyorlar.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *