Sohbet Odaları Twitter

Sohbet Odaları Twitter

Sohbet odaları Twitter son zamanlarda sosyal medya üzerinden en çok kullanılan sistemlerden birisi olarak bilinmektedir. Twitter kullananlar bilirler, kullanıcılara oldukça fazla özellik sunmaktadır. Bu özelliklerden birisi de sohbet odaları olarak öne çıkmaktadır. Chat Siteleri Twitter son günlerin en çok aranan metriklerinden birisi haline geldi. Buraya giren üyeler özellikle sohbet odalarının nasıl açılacağını araştırmaya başladılar. Bizler de canlarsohbet.net yönetimi olarak Twitter sohbet odalarının nasıl açılacağını sizler için araştırdık. Bunun yanı sıra Twitter üzerinden para nasıl kazanılır izah etmeye çalışalım.

Twitter İle Sesli Sohbet

Twitter’e giren kullanıcılar için hazırlanmış sohbet odaları mevcuttur. Bu sistem sayesinde giriş yapan kullanıcılar sesli sohbet yapma olanağına sahip olabiliyorlar. Basit bir kaç yöntem ile sohbet odası açmak mümkün olmaktadır. Twitter sohbet odası, gündeme dair ne varsa bilgi almak, farklı konularda paylaşım yapmak, arkadaşlar arasında iletişim kurmak için kullanılmaktadır. Sohbet odaları Twitter’in canlı ve sesli sohbet yapılmasına imkan verdiğini daha önce söylemiştik. Canlı sohbetin sorunsuz yaşanması için @TwitterSpaces üstünden geri bildirimler alınarak test yapılmaktadır.

Sohbet Odaları Twitter Nasıl Açılır ?

IOS ve Android telefon kullanan herkes sohbet odasına katılarak konuşmacı olabilir. Dolayısıyla web tarayıcıları üzerinden sohbet odası kullanmak mümkün değildir. Web üzerinden girenler sadece dinleyici olabilmektedir. Twitter sohbet odaları akıllı telefonlarla rahatlıkla ve hiç bir zorluğa rastlanmadan açılabilmektedir. Sohbet odaları iki şekilde açılabilmektedir. Birincisi; Tweet atma simgesine basılı tutmak ve karşılaşılan sekmelerden sohbet odası butonuna basmaktır. Oda açıldıktan sonra buraya bir isim vermek ve konu başlığı belirlemek gerekir. Şimdi başlat simgesi ile de sohbet odaları açılacaktır. Bundan sonra tek yapılması gereken odaya kişilerin girmesi için beklemektir. Açılan odalar herkese açık olmalı, takip etmeyenler dahi buraya girebilmelidir.

Bilinmesi Gerekenler

Kullanıcılar Twitter hakkında onlarca soru sordu. Bu yüzden bu konuyu açmak bizim için elzem oldu. Bu yüzden Twitter kullananlar için bazı bilgileri derledik.

 1. Sohbet odaları herkese açıktır.
 2. Bu odalarda en fazla 13 konuşmacı olabilir.
 3. Sohbet planlamak için planla simgesine donulmalıdır. Bundan sonra tarih ve saat seçilir.
 4. Sohbet odası açıldıktan sonra yöneticiler kişiler sekmesini tıklayarak konuşmacı veya yardımcı ekleyebilmektedir. Ayrıca odada bulunan herhangi birine konuşmacı veya yardımcı olması için teklif sunulabilmektedir.
 5. Sohbet odası oluşturan yöneticinin mikrofonu kapalıdır.
 6. Mikrofona erişmek isteyen konuşmacıların mikrofon izin ayarı açık olması gerekir.
 7. Dinleyiciler altyazıları görüntüle sekmesinden alt yazı seçeneğini aktif edebilir.

Twitterde Para Kazanmak Mümkün mü?

Konu para kazanma olunca, paranın kokusunu alan yurdum insanı her yolu denemeye devam ediyor. En kolay yöntem ise sosyal medya platformları üzerinden para kazanmak. Twitter bu platformun en başında yer almaktadır. Biletli girilebilen sohbet odaları oluşturan kullanıcılar, zamanla burada tecrübe ve çevre kazandıktan sonra hedef kitlesinin bilet alarak kendisine destek sağlamasını teşvik etmektedir. Ayrıca içerik oluşturanlar da bu odaları yöneterek para kazanabilmektedir. Evet sevgili okurlar başka bir makalede görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalınız.

karizma_ 215
Yorumlar

Hakkında bir yorum “Sohbet Odaları Twitter

 1. Selam; sevgili kaRa güzel bir konu bilgilendirdiğin için teşekkürler.
  yüreğine emeğine kalemine sağlık.
  başka konularda bulaşmak dileğiyle…

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *