Seviyesiz Chat

Seviyesiz Chat

Seviyesiz chat ile seviyeli chat yapmak esasen birbirinden ayrılmayan iki elemandır. Bu yüzden chatin türünü belirten, sohbetin ilerleyişine etki eden bazı kıstaslar mevcuttur. Bu kritelerlerin en başında kişilerin akıl ve zihinlerinden geçen düşüncelerin, klavye vasıtasıyla sohbet kanallarına aktarılmasıdır. Chat sohbet hizmeti verdiğini iddia eden tüm sitelerin kendilerini iyi göstermek adına kullandığı bazı klişe sözcükler ve sloganlar mevcuttur. Bu sloganların başında “Seviyeli Sohbet” gelmektedir. Bana göre bir chat sitesinde seviyeden bahsedilmesi, seviyenin her daim en üst düzeyde tutulması teknik ve fiziki olarak mümkün değildir.

Seviyesiz Chat

Seviyesiz Chat

Bu tür platformlarda kişilerin yazılı olarak birbiriyle anlaşmaya çalışması, etkileşime geçmesinin adına sohbet denilmesi imkansızdır. Sohbet sitelerinde kurulan diyaloglar, gerçek hayatta yapılan sohbetlerin sadece bir gölgesidir diyebiliriz. Chat sitelerinde bir kişinin özel pencerenize gelerek “Seviyeli Sohbet Yapmaya Ne Dersin?” gibi bir yaklaşımda bulunmasından ben şahsen şunu anlarım. “Eğer Siz de İster ve Dilerseniz Seviyesiz Chat Yapabiliriz!” Yani karşıdaki kişi size diyor ki, sen ne istersen onu yapalım, istersen ortaya karışık yapalım yarı seviyeli yarı seviyesiz chat yapalım!.

Seviyesiz Muhabbetler Nasıl Başladı?

Seviyesiz muhabbetler ilk olarak msn ile başladı. Daha sonra bu iletişimler, facebook, omegla sohbet gibi platformlarda kullanılmaya başlanmıştır. Fakat şu anda seviyesiz chat yapılan yerlerin başında sohbet odaları gelmektedir. Canlarsohbet.net sitesine baktığımızda ise sert adminvari tedbirlerle kişi daha bir harf yazmadan siteden sorgusuz sualsiz atılmaktadır. Yani kesinlikle seviyesiz chat olayına sıcak bakmadığımız gibi, bu tür çirkin muhabbetlere tevessül edenlere de yol vermiyoruz. İçinizde bu muhabbetler nerede yapılıyor acaba? diye sorup bu siteleri merak edenler mutlaka vardır.

Ben sizi daha fazla yormayayım ve size yol göstereyim. Google sayfasına “Sohbet” veya “Sohbet Odaları” yazıp enter tuşuna basın. İlk sayfada çıkan tüm sitelere girdiğiniz zaman hanyayı Konya’yı anlar, seviyesiz chatin yapıldığı bu mekanlarda gün ışığı görmemiş türlü çeşit yazılarla karşılaşabilirsiniz. Türkiye’de ne kadar abazan varsa bu sitelere doluşmuş, ağzının kenarından salyalar akarak ayağına gelecek avı beklemektedir. Bu kafadan bacaklı embesiller güruhunun tenasül uzuvu ile beyni yer değiştirmiştir. Akılları saf dışı kalmış, hormonları tüm vücudunu esir almıştır. Canlarsohbet.net sitesinden yazarınız ben KaRa, seviye olayını sıradışı bir yaklaşımla sizlere anlatmaya çalıştım. Bir başka makalede görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız.

karizma_ 246
Yorumlar

5 yorum bulunmaktadır. “Seviyesiz Chat

  1. ewet Kara bu gün iyi bi konu yakalamışsın yine seviyeli sohbet
    bunu ne kadar dile getirsekte malesef ki mümkün olamıyor nedenleri reelinde bazı şeylerden yoksun olan kişiler sanalı ben her şeyi yaparım söylerim olarak görüyor eh bunu yapmaları için de o kişileri yüreklendirenler oluyor kaldı ki kişi kendini bilirse sohbet ve dostluk çok güzel yerlere taşınır dı ama gel gelelim bu görmek istemediğimiz görüntülere katlanmak zorunda kalıyoruz seviye kişinin eğitimi ile ilgilidir bu akademi vs bitirmek değil yanlış anlaşılmasın bu gün ilk okul mezunu olupta kendini süper geliştirmiş insanlarda var dilerim ki her birey bunu bilincine yerleştirip gelsin kanallara saygılar…

  2. Çok gereksiz insanların toplandığı bir site burasi admin paylasim yapmicagini biliyorum ama ben yine yazayim 😉

  3. Bu konu üzerinde konuşulacak çok şey var aslında.Ama ben kısaca degineyim.Sohbete gelen kişi seviyesini yazdıklarıyla belirler.Kimi çok beyefendi veya hanimefendidir. Kimisi dikkatsiz konusur içinden geldiği gibi.Kimiside sanal nasıl olsa diye çok seviyesiz konusur.Atar tutar küfür eder hakaret eder.Aslinda çevresinde gıkı çıkmayan insanlardır diye düşünürüm hep bunları. Ama ben encok seviyeli görünüpte herturlu dalevereyi çevirenlerin den korkarim.Agizlari güzel laf yapar iltifat eder oyleyim böyleyim der. Aslında hiç biseydir. Adam olmak için ne okul bitirmek ise yarar nede para. Sadece karakterli olacaksın.Bu birazda hatta kesinlikle gençlerle alakalı.Neyse gen meselesine girmeyelim.Velhasil kara kalemine sağlık diyorum.

  4. Merhaba kaRa insanlar bir birlerine saygı duyması gerekir sevmeye biliriz ama saygı duymak gerekir her insan olduğu gibi kabul etmemiz gerekir sinirli bir insandan korkmayın cunki hersey dilindedir sinsi insandan korkun arkadaşlar

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *