Androirc Sohbet Androirc Kurulumu

Androirc Sohbet Androirc Kurulumu

Androirc sohbet ve Androirc ile sohbet sitesine nasıl bağlanılır. Androirc nasıl kurulur başlıklı makalemizi okuyorsanız muhtemelen siz de Androirc kullanıcısınız. Şahsen ben bu programı hiç kullanmadığım için, laptop harici cihazlarla ve programlarla chat sitelerine bağlanmadığımdan, Androirc kullanımı hakkında şahsi görüş ve kanaatlerimi arz edemeyeceğim. Fakat bir çok kullanıcı ile bu konuda sohbet ettiğimizde aşırı şekilde CPU harcadığını, dolayısıyla telefonun şarjının çabucak bittiğini söylediler.

Androirc Ayarları ve Kurulum

Bu makalemizde Android tablet ve telefonlar icin dizayn edilmiş Andoirc ile sohbet sitesine nasıl girilir onu izah etmeye çalışacağım. Bildiğiniz gibi akıllı telefon kullanıcısının sayısı bir hayli arttı. Artık mobil bir dünyada yaşıyor, her istediğimize cep telefonlarından rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Bu yüzden biraz masaüstü bilgisayarların ve laptopların pabucu dama atıldı sanki siz ne dersiniz ? Androirc pratik ve fonksiyonlarının çok olması nedeniyle bir çok chat tutkunu tarafından tercih edilen bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

AndroIRC ile Sohbet Chat sitelerine bağlanmak oldukça kolay. Bunun için telefonumuzda bulunan Play Store sekmesine tıklayarak Androirc uygulamasını indiriyoruz. İndirdikten sonra uygulamamızı açıyoruz.

Androirc Kurulumu

Androirc Kurulumu

Sağ üst kısımdaki 3 noktaya tıklıyoruz. Ayarlar kısmına giriş yapıp sunucular seçeneğine tıklıyoruz. Bu sekmede bir çok lüzumsuz sunucu göreceksiniz, gereksiz olanları sağ tıklayarak silebilirsiniz.

Programda normalde kayıtlı olan sunucuları sildikten sonra yeni bir sunucu eklememiz gerekiyor. Tekrar sağ üstte bulunan üç noktaya tıklıyoruz.

Canlar Androirc

Canlar Androirc

Eklemek istediğimiz sunucu ayarlarını ve girerken kullanacağımız nick ayarlarını yapacağımız bu ekran beliriyor. Ve başlıyoruz sırasıyla ayarlarımızı yapmaya.

Bu isim bizim siteye girerken kullanacağımız nick değil, sadece ekleyeceğimiz sunucuya verdiğimiz addır. Bu yüzden ben canlarsohbet yazdım, siz de aklınıza gelen herhangi bir ismi yazabilirsiniz.

Adres satırına sunucu adresimizi yazıyoruz. Bizim sunucu adresimiz irc.canlarsohbet.net

Sonrasında Port satırını ve Şifre satırını geçiyoruz. Sunuculara giriş portu genel itibariyle 6667’dir. Sunucu sahibiniz ekstra bir port vermediyse hiç karışmayın. Şifre kısmı da ekstra güvenlik amacıyla canlarsohbet.net sunucumuzda site sahibi tarafından belirlenmiştir. Şifre yazan yere karizma_ dan aldığınız şifreyi yazınız.  Takma isim seçeneğinde sunucuda kullanmak istediğimiz nickimizi yazıyoruz.

Sonrasında Alternatif yazan seçenekte sunucuya girerken ilk yazdığımız nickin kullanılamaması durumunda alacağımız yedek nickimizi yazıyoruz.

Sonrasında geldiğimiz Ident sekmesinde sunucuya girerken kullanacağımız identimizi yazıyoruz. İsterseniz hiç dokunmadan geçebilirsiniz ama ben Canlar olarak yazdım. Siz de 10 karaktere kadar bir ident belirleyebilirsiniz.

Şimdi geldik can alıcı noktaya. Karakter kümesi sekmesine geçiyoruz. Bu sekmeyi tıkladığımızda şekildeki gibi bir sekme belirecek ve seçili karakter kümesi UTF-8 olarak göreceksiniz. UTF-8 karakter kümesinin yukarısına doğru ekranınızı kaydırın. Seçenekler arasında aşağıda resmini paylaştığım ISO-8859-9 yazan karakter kümesini bulup onu işaretleyin.

Androirc Karakter

Androirc Karakter

Şekilde görülen ISO-8859-9 karakter kümesini seçtiğiniz takdirde Androirc Türkçe Karakter Problemi çözüme kavuşacaktır.

Güvenli bağlantı , SSL sertifikası kullan , SSL sertifika dosya ismi , SSL sertifika şifresi , Otomatik bağlantı , Kanallara otomatik gir , HL listesi seçeneklerini atlayalım. Kayıtlı nickimiz varsa aşağıdaki ayarları yapalım ve ayarlarımızı sonlandıralım.

Androirc Ssl

Androirc Ssl

Kayıtlı nickimizin şifresinin otomatik girilmesini istiyorsak ekranda belirtilen kimlik doğrulama seçeneğindeki Etkinleştir sekmesini işaretlememiz gerekiyor. Sonrasında da beliren şifre kısmına şifremizi yazmamız gerekiyor.

Androirc şifre

Androirc şifre

Seçenekte beliren kısma şifremizi de yazıp tamama tıklıyoruz. Sonrasında başka yapacağımız ayar kalmadı, geri tuşuna bastığımızda tüm ayarlar yapılmış olacak. Geri tuşuna 2 kere daha basıyoruz ve programı ilk indirdiğimiz ekran tekrar çıkıyor karşımıza.

Artık ayarlarımızı yaptık. Sırada sunucuya giriş işlemimiz var. Ekranda sağ üstte görünen + işaretine tıklıyoruz.

Açılan pencerede en alt sırada ayarlarını yaptığımız canlar sohbet sunucumuz görülmekte. Ona tıklıyoruz ve canlarsohbet.net‘e bağlanıyoruz. Androirc türkçe karakter problemine ve sürekli düşmelere elveda diyoruz.

karizma_ 341
Yorumlar

2 yorum bulunmaktadır. “Androirc Sohbet Androirc Kurulumu

  1. Androirc kurulumu ve kurulduktan sonra nasıl sohbet edildiğine dair verilen teknik bilgilerinden ötürü yazarımıza teşekkür ediyoruz.

  2. Slm KaRa konu için teşekkür Android sistem bahsetmişsin guzel bit konu can evet guzel bir uygulama bu ben seviyorum şahsen her işlem guzel oluyor Android emegine yuregine sağlık

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *