Tasavvuf Chat

Tasavvuf Chat Odaları

Tasavvuf chat, Tasavvuf sohbet odaları kulağa oldukça hoş geliyor değil mi?. Bir çok kişinin varlığından bile habersiz olduğu tasavvuf konusundan dem vurmaya çalışacağım. Daha doğrusu konuyu derinlemesine değil, yüzeysel olarak anlatacağım. Çünkü Tasavvuf chat konusu oldukça derin bir konu, derinlere indiğim anda bir çok kişi bunu anlayamayabilir. Gündelik hayatta, islami terminolojide çok sık karşılaştığımız Tasavvuf kelimesini biraz açmaya çalışalım. Özellikle Dini sohbet odaları veya islami chat hizmeti veren siteler, bu kelimeyi oldukça sık kullanmaktadır. Bu kelimeyi ilk defa duyan kişiler hemen google arama motorurunda araştırmalar yapmaktadır. Kelimenin tam anlamı islami kaynaklarda nasıl geçmektedir. Aşağıda izah etmeye çalışalım.

Tasavvuf Nedir?

Tasavvuf; yüce yaratıcıyı (ALLAH C.C.) tanımak, kendini onun yoluna adamak sanatıdır. Bu nedenle gündelik hayatta ALLAH’tan uzaklaştıran boş ve malayani işlerden uzaklaşmak önemlidir. Dolayısıyla dünyaya ait tüm işlerden uzaklaşıp, uhrevi hayata kendini adamaktır. Bu şekilde kişide mevcut olan iman, ihsanla kavuşmuş olur.

Tasavvuf Sohbet Siteleri

Hadi bakalım, hep birlikte tasavvuf konusunda bir sohbet başlatalım. Mistizm’in eşiklerinde gezmeye başlayalım. Kendimizi ilahi gizemlerin ayrıntılarında kaybedelim. Diğer taraftan hayallerimizi paylaşalım, sezgisel dürtüklemeler v.b. Buraya kadar olan yolculuğunuzu ruhun bilgeliğinden keşfedeceğiz. Bu siteye neden geldin? neyi başarmayı hedefliyorsun?. Kimi sevmeye geldin?. Peki tüm bu niyetlerinizi gerçekleştirebildiniz mi?. Son dönemlerin ağır ve sıkıntılı günlerinden hep birlikte kurtulacağız inşallah. Kendimizi ruhumuzun daha yüksek idrakine kaptıracağız. Bir müddet sonra her şeyin yolunda olduğunu göreceksin.

Tasavvuf sohbetleri; egolarımızı bir yana bırakıp zihin ve akıl üstüne çıktığımız bir basamaktır. Bu basamakta, yaşamımızı ilahi ilhamın olduğu yerde gözden geçirmek esastır. Gündelik hayatta ve gerçekte göremediğimiz şeyleri, tasavvuf chat sayesinde öğreniriz. Bu yeni ve gizemli görüşe haiz olabilmek için kendi öz bilincimizin içerisinde yükselmemiz gerekir.

Tasavvuf Chat Sohbetlerinin Önemi

Tasavvufi sohbetlerde, kişinin dinleme kapasitesinin niteliğine odaklanır. Söylenen sözlerin kalitesi de önemlidir. Bir de karşıdaki kişinin ruhsal hareketlerine dikkat etmek gerekir. Bu hareketler, söylenen kelimelerden çok daha fazlasını ifade etmektedir. Bu alakanın kalitesi, saygı, sevgi, misafirperverlik olayıdır. Yaşananları ciddiye alan bir yaklaşım gerekmektedir. Tasavvuf chat olayının temelinde, güven ortamı oluşturmaktır. Bu şekilde insanlar kendilerini daha rahat ifade edebilmektedir. Başkalarını dinlerken ve konuşma esnasında içsel dikkat ve saygılı olmak temel esastır.

KaRa 35
Yorumlar

Hakkında bir yorum “Tasavvuf Chat

  1. Sitemizde her ortama ınanısa hıtap eden sohbet vardır.Dini sohbet ıcınde sıtemız tercıh edılebılır.Emegıne saglık KaRa.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *