Buzdağı Sohbet

Buzdağı Sohbet Odaları

Buzdağı sohbet odalarına hoş geldiniz. Bu makalemizde buz gibi soğuk, kendi içine kapanmış insanlar hakkında analizler yapmaya çalışacağız. Bu analizlerimiz neticesinde buzdağı sohbet sitemizde bulunan birbirinden aksi insanlarla nasıl muhabbet edeceğimiz konusunda bir fikre ulaşacağız. Çevremizde adeta donmuş gibi hareket eden bir çok insan vardır. Bunlarla iletişim kurmak, harbiden deveyi hendekten atlatmak kadar zordur. Dolayısıyla, sadece sorduğunuz sorulara cevap verirler. Diğer zamanlarda sizinle konuşmaya tenezzül dahi etmezler. Söylediğiniz her sözü başlarıyla değil, kıçlarıyla dinlerler ve sizi terslerler. Bu durumda sizin yapmanız gereken şey, bu durumu onun eşekliğine bağlamanız ve sineye çekmenizdir. Diğer bir alternatif olan kavga ve çatışma yolunu asla tasvip etmiyorum.

Soğuk İnsanlar Neden Böyle Davranır ?

Soğuk insanları, buzdağı sohbet kavramında sürekli yerden yere vurmak biraz insafsızlık olur kanaatindeyim. Belki de bu insanlar daha önce bizden çok daha sıcak ilişkiler içerisindeydi. Demekki, zaman içerisinde onların bu sıcaklığını suistimal ettiler ve tepesine çıktılar. Dolayısıyla onlar da insanlarla arasına bir mesafe koyma gereği hissetti. Yani burada asıl önemli nokta onların güvenini tekrar kazanabilmek, onlara bir sıcaklık verebilmektir. Bazı insanlar ise doğuştan yani genlerden gelen bir özellik nedeniyle buz gibidirler. Bu tür insanlara yapılabilecek hiç bir şey yoktur. Bunları olduğu gibi kabul etmek lazım. Selamlarına, merhabalarına karşılık verip, fazla yakınlık kurmamanızı tavsiye ederim.

Sizlere nacizane tavsiyem, bir kişiyle yakından iletişim kurmadan, uzaktan önyargılı yaklaşmayın. Bir kişinin karakteri, yapısı, iç dünyası ancak ona yakınlaşmakla olur. Ben şahsım adına konuşayım. Dışarıdan bakıldığında soğuk, dümdüz suratlı bir insan gibi görünebilirim. Fakat aslında öyle birisi değilim, sert ve gülmeyen suratımın ifadesi, uzun yıllar yaptığım askerlik mesleğinden ileri gelmektedir.

Sonuç itibariyle, herkesin aynı kalıptan çıkmış gibi bir karaktere haiz olmasını beklemek yanlıştır. Dolayısıyla her insanın doğuştan itibaren fıtratı farklıdır. Soğuk olmak bir eksiklik değil, sıcak olmak da bir üstünlük vasfı değildir.  Çevremde tanıdığım bir çok soğuk insan var. Fakat bunlarla diyaloğu tutturduğun zaman bir çok sıcak insandan daha samimi davranmaktadırlar. Sohbet odaları ekibinden yazarınız ben KaRa. Bir başka makalede görüşmek üzere sağlıcakla kalınız. 

KaRa 111
Yorumlar

Hakkında bir yorum “Buzdağı Sohbet

  1. Sevgili KaRa,
    bizim sunucuda buzdağı insanlar pek yok sanirim cogu sicakkanli kisiler.Guzel icten anlatımın icin tesekkurler 🙂

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *