Bayan Sohbet

Bayan sohbet, bayanlarla chat yapmak, bayan arkadaş arıyorum, bay bayan arkadaşlık kanalları gibi arayışların karşılık bulacağı makaleme hoş geldiniz.

Bayan Sohbet Odaları

Bayan chat siteleri sadece kadınlara hitap eder gibi görünse de, biz erkeklerin de favorisinde olan, her gün giriş çıktığımız yerler arasındadır. Çünkü sürekli erkek erkeğe muhabbet etmek bir çok kişi tarafından bıkkınlıkla karşılanır. Yahu koca usta neden “Kadın” değil de, “Bayan” sohbet gibi bir kelime kullandın, sende mi bu modaya uydun dediğinizi duyar gibiyim. Şunu içtenlikle belirtmek isterim ki, ben de kadınlara sırf nezaket olsun diye “Bayan” denilmesine karşıyım. Bu makaleyi kaleme almamdaki neden, diğer chat sitelerinin bu kelimeyi çok sık kullanarak bu kelime üzerinden bir algı operasyonu yapmaya çalıştıklarını gözlemledim. Ben de bu operasyonu durduramasam da yavaşlatayım ve bazı çevrelerin dikkatini çekmek istedim.

Kadınlara Neden Bayan Diye Hitap Edilir ?

Esasen kadınlara sırf nazik görünmek için “Bayan” demek te bana göre pek bir eğreti duruyor. Nedenine gelecek olursak, biz daha kadınların cinsel özgürlüğü konusuna bile bir tabu gibi bakan toplumuz. Öncelikle şunu belirtmeden geçemeyeceğim, “Kadın” ve “Erkek” sadece bireyin cinsiyetini belirtmek için kullanılır. Bu kelimeler iki cinsi keskin bir şekilde ayırır. Örnek verecek olursak; “İçeriye 40 Yaşlarında Bir Kadın Girdi” veya “Maktül 30 Yaşlarında Erkek Şahıs”. Bu örnekleri çoğaltabiliriz.

Peki kadınlara nasıl hitap edeceğiz?. Kadınlara “Hanımefendi” şeklinde hitap etmek asıl olandır. Erkeklere ise “Beyefendi” demek uygun bir tabirdir. Telefonda konuşurken bile “Bayan” bir dakika bekler misiniz? demek yakışıksız bir kelimedir. Dikkat ederseniz hayvanların cinsiyetini belirlemek için “Erkek” ve “Dişi” kullanılır. Fakat onlara saygı göstermek veya çağırmak için herhangi bir saygı ifadesi kullanmaya gerek yoktur.

Kadın Chat Siteleri

Kadınlarla sohbet etmek erkeklerin vazgeçemediği tutkulardan birisidir. Özellikle bu konuda açılmış chat siteleri bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyor. Günlük hayatında bir kadınla konuşmakta, muhabbet etmekte zorluk çeken bir çok erkek, soluğu canlarsohbet.net sitesinde alıyor. Sizler de gözlemlemişsinizdir, erkek olduğunu bildiğimiz bir çok arkadaş maşallah papağan gibi hiç susmuyor. Bu rahatlığın ve yayvanlığın sebebi ise karşısındaki kadını görmemesi. Bayan sohbet konumuzun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarım bu makalemizde kadına neden bayan denilmemesi gerektiğini az çok kavramışsınızdır. Başka bir makalede görüşene kadar sağlıcakla kalınız.

karizma_ 309
Yorumlar

3 yorum bulunmaktadır. “Bayan Sohbet

  1. Bir kadın olarak nasıl bir yorum yapmamı bekliyorsunuz acaba? Sevgili KaRa güzel bir konuya temas etmişsiniz en hoşuma giden cümlemizden şu oldu.”Koskoca büyük usta nasıl olurda bayan der”
    Hahaha usta tevazu da yok haaa. Büyük usta…..
    Valla insanın ağzı nasil alışırsam öyle hitap eder.Buda içinde bulunduğun ortam aldığın terbiye ve kendini ne kadar yetiştirdiğiniz ilgilidir.
    Emegine yüreğine sağlık saygı ve sevgiler…..

  2. Sevgili Sunaz ilk defa söylemeden yorum yaptığın için teşekkür ederim.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *