Kameralı Sohbet

Kameralı Sohbet Odaları

Kameralı sohbet odalarında sizleri bekleyen şaşırtıcı sürprizlerle karşılaşmanız son derece normaldir. Görüntülü sohbet sitelerinin sizlere sunmuş olduğu bu olanaklar sayesinde sınırlarınızı zorlama şansına sahip olacaksınız. Yazılı sohbetlerden bunaldım, biraz da görüntülü sohbet edeyim diyenlerin ilk durağı elbette bu hizmeti sunan siteler olacaktır. Canlarsohbet.net sitesi olarak bizler hala eski ve geleneksel yazılı chat metodunu benimsemiş ve bu yönde çalışmalarımıza devam etme kararı almıştık. Görüntülü sohbet odalarını merak edenler için bilgilerimizi ve düşüncelerimizi sizlere aktarmak istedik. Aslında mantık son derece basit, kameralı sohbet odalarında herkesin muhtemelen bir profil resmi var, sen hangisinden hoşlanıyorsan, arayışın ne ise o kişinin profiline girip, kamera isteği gönderiyorsun.

Kameralı Sohbet

Kameralı Sohbet

Kameralı Sohbetin Artı ve Eksileri Nelerdir ?

Bu soruya cevap verebilmek için öncelikle yazılı sohbet ve görüntülü sohbeti mukayese etmemiz gerekiyor. Yazılı sohbet odalarında muhatabınızı görmediğiniz için o ne yazarsa yazsın. Yazıları oranında karşı tarafı tanımaya çalışıyorsunuz. Fakat siz de takdir edersiniz ki, bu tür sitelere giren çoğu insan karakterini gizlemektedir. Dolayısıyla, kendini farklı birisi gibi gösterme gayreti içerisindedir. Aslında tamamen bambaşka biridir, fakat chat sitesine girdiği andan itibaren hayalindeki yani olmak istediği insanı oynamaya başlar ve o doğrultuda yazışmaya çalışır.

Örnek verecek olursak adam aslında polis olmak istemiştir, fakat bazı nedenlerden dolayı olamamıştır. İçinde kalan bu uhdeyi dillendirmek için “Ben Polis Memuruyum” diyebilir. Yani muhatabınızı görmediğiniz chat sitelerinde yalan, dolan, ayak oyunları son sürat devam eder. Görüntülü sohbet odalarında ise muhatabınızı kamera vasıtasıyla görürsünüz. Fazla kıvırma şansı olmaz, karşıdaki kişinin jest ve mimiklerinden, el kol hareketlerinden bir takım karakter analizi yapabilirsiniz. Fakat her işin bir hilesi olduğuna göre, mutlaka bunun da bir hilesini bulup sizi kandırabilirler. Kameralı sohbet bile bazen karşıdaki insanı tam olarak tanımanıza yetmeyebilir. Gündelik hayatta bile yüz yüze konuştuğumuz, gözlerine baktığımız insan bile bizi kandırabiliyor, ağzı ALLAH derken başka yeri YALLAH diyorsa varın gerisini siz düşünün.

Sonuç ve Değerlendirme

Şahsi kanaatim ve düşüncelerimi belirtmek istiyorum. Ben şahsen görüntülü veya kameralı sohbet denilen oluşuma pek sıcak bakmıyorum. Ben yüzünü görmediğim insanlarla yazılı muhabbet etmek istiyorum. Elbette sizlerin görüş ve önerileri mutlaka olacaktır. Bu konuda fikirlerinizi konu altında yorum bölümünde belirtmekten kaçınmayınız. Başka bir makalede görüşmek dileğiyle hoşçakalın. Sohbet odaları ekibi olarak zaman zaman çarpıcı makalelerle karşınıza çıkmaya devam edeceğiz. Sakın bizlerden ayrılmayın.

karizma_ 286
Yorumlar

2 yorum bulunmaktadır. “Kameralı Sohbet

  1. By kaRa yazınız çok güzel olmuş teşekkür ederiz. Başarılarınızın devamını dilerim bu kadar güzel makalelerinizin devamını bekliyoruz.

    • Beğenmene sevindim sevgili Asena, yorumlar sitemizin anahtar kelimelerde ilerlemesi için son derece önemli. Bu yüzden ben de nacizane yorumlarınızın devamını bekliyorum. İyilik ve güzellikler yanınızdan ayrılmasın.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *