Sohbet Nedir

Sohbet Nedir?

Sohbet nedir, hangi konuşmalara sohbet denir, Chat yapmak nedir gibi kullanıcıların daha bir çok arama yaptığını farkedince konuyu açıklamak elzem hale geldi. Chat odaları denilince gündelik hayatta yaşadığımız evlerin odalarına benzetmeyesiniz sakın. Çünkü chat odaları bir sunucuya bağlı, İRC istemcisiyle çalışan birden çok odaya verilen bir isimdir. Bu odalar bir ev odasına benzemez tamamen sanal ağ mantığıyla sisteme dahil edilmiştir. Sitenin büyüklüğüne ve yaptığı çalışmalara bağlı olarak google’de gezinen insanlar buralara farklı gayelerle gelirler. Bunların kendi aralarında yaptıkları yazışmalara, diyaloglara v.s. chat denilmektedir. Bu odaların çalışma sistemi yukarıda da belirttiğimiz gibi İRC CLİENT dediğimiz alt yapıya bağlıdır.

Sohbet Odalarına Gelenler Kimdir?

Sohbet odalarına giriş yapanlar aynı bizler gibi normal insanlardır. Bu sohbet ortamına cinsiyeti anlaşılamayan birden çok insan girip çıkar. Burada kimin ne olduğunu anlamak oldukça güçtür. Onlarca insan burada chat yapmaya, birbirini tanımaya, ölçüp biçmeye çalışır. Eğer sizlerde Chat nedir? sorusuna cevap arıyorsanız, Canlarsohbet.net sitemize giriş yaparak konunun aslını yetkili ağızlardan kavrayabilirsiniz. Sitemiz eski ve köklü bir site olduğundan müdavimlerimiz yine İRC dünyasının tanınan ve yaşlı insanlarından oluşmaktadır. Fakat sitemize giren genç sayısında da hatırı sayılır artışlar meydana gelmektedir. Eğer odalarımızı aşırı kalabalık buluyorsanız, teke tek özel sohbet dediğimiz iki kişi arasında cereyan eden chat odalarını tercih edebilirsiniz.

Chat Odalarının Gayesi Nedir ?

Chat odaları hiç bir insanı görüşüne, nickine, zihniyetine, dini ve mezhebi durumuna bakmadan bütün insanları kucaklamak ve aynı ortamda tutmak üzere dizayn edilmiştir. Yani bu İRC dünyasının müdavimleri çok farklıdır. Markete, bakkala, kahvehaneye giden insanları burada göremezsiniz. Sitemize gelen insanların mutlaka bir sıkıntıları veya arayışları vardır. Kimisi sevgili, arkadaş veya dost ararken, kimiside yakın çevresinden ve işyerindeki baskılardan kurtulmak, kafasını dağıtmak için gelir. Sitemize giriş yapan insan pörtföyüne baktığımızda genel olarak ev hanımları, genç kızlar, her yaştan erkekler, taksi şoförleri, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar olmak üzere bir çok insana rastlamak mümkündür.

Sohbet veya söyleşi de denilen muhabbet ortamlarına, ecnebilerin kültüründe pek rastlayamazsınız. Onlar bize göre biraz daha radikal takılır. Bizdeki gibi toplu sohbetler olmaz. Evlerde, camilerde, kapı önlerinde, çarşıda-pazarda yapılan dostane sohbetlerin insana bir fayda gelmesi umulur. Yabancı ülkelerde chat kavramı ise internet dünyasına sıkışıp kalmış sanal kavramlar olarak ele alınabilir. Chat siteleri, kameralı sohbet, yazılı chat, sesli chat gibi birkaç seçeneği olan yerlerdir.

Chat Sitelerinden Para Kazanabilirmiyim?

Chat sitelerinden para kazanmak mümkündür. Fakat anahtar kelimelerde ilk birinci sayfaya gelmek ve orada tutunmak lazımdır. Bildiğim kadarı ile Google amcamız chat sitelerinin adsense başvurusunu kabul etmemektedir.  Fakat bazı uyanık site sahipleri, yetki budalası, yetki meraklısı bazı kullanıcılara para karşılığı makam mevkii satmaktadır. Efendim sop olacaksanız şu kadar para, admin olacaksanız bu kadar para v.s. bir takım vaatlerde bulunulur. Chat nedir nasıl yapılır sorusunun cevabını sizler için araştırmaya ve incelemeye çalıştım. Anlatım esnasında sürç-ü lisan ettiysem affola.

karizma_ 255
Yorumlar

6 yorum bulunmaktadır. “Sohbet Nedir

  1. Emegıne saglık kara

  2. kara emegine saglik

  3. Kara yuregine saglik

  4. Kara emeğine saglik

  5. Kara hoşgeldin aramiza

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *