Suskun Sohbet Odaları

Suskun Sohbet Odaları

Suskun sohbet odaları, suskun chat siteleri, canlarsohbet.net ile farklı bir boyut kazandı. Neredesiniz internet ortamında suskun suskun dolaşanlar, google arama motoruna suskunca bir şeyler karalayanlar ? Söyleyin nerede hata yaptınız? Acaba size verilen nimetlere nankörlük mü ettiniz ? Gerçeklere karşı kör ve sağır mı durdunuz ? En çok nelerden pişmanlık duydunuz ve nedamet getirdiniz ? Bu suskunluğunuzun sebebini neye borçluyuz ? Acaba daha önce sohbet ederken küçük çamları mı devirdiniz ?. Sözlerinizi ve kelimelerinizi seçemediniz mi ? Size söylenen sözleri dinlemeyip başınıza buyruk mu hareket ettiniz ?. Şimdi neden muhabbet etmiyorsunuz ?

Suskunluk ve Susma Sebepleri

Konuşmak her ne kadar insanlar arasında etkili bir iletişim yoluysa, susmak da aynı derecede veya daha fazla şeyler anlatan bir iletişim şeklidir. Duyguları, düşünceleri karşı tarafa etkin bir şekilde anlatmanın güçlü bir yolu mutlaka konuşmaktır. Susmak bize çocukluğumuzda öğretilen bir eylemdir. Akranlarımızla oynadığımız en güzel oyunlardan “TIP” oyununu hatırlamayan yoktur. “Bir, İki, Üç, TIP” der ve susardık. O zamanlarda olaylara daha objektif yaklaşır, ağzımıza geleni söyler ve saflıkla hareket ederdik. Konuştuğumuz sözlerde bizi kimse yargılamazdı. Çünkü içimizde herhangi bir art niyet yoktu. “Çocuktan Al Haberi” sözü işte tam olarak buradan gelmektedir.

Akıl sahipleri, susan insanın da karşı tarafa bir çok şeyi sessizce anlattığını ifade etmişlerdir.

Suskun Sohbet Odaları ve Chat Siteleri

Suskunluk, gerçek hayatta konuşmanın zıddı ise, chat siteleri içerisinde de hiç yazmayan, sessiz sedasız nickini park ederek kenardan izlemektir. Gerek gündelik hayatta, gerekse suskun sohbet odaları içerisinde susan insanların neden böyle bir şeye başvurduklarını buyrun hep birlikte analiz edelim.

  1. Susmak ilgilenmemektir.
  2. Hiç konuşulmayan, yazılmayan şeylerin kendisine zarar vermeyeceğini düşündüğü için insan susar.
  3. Yazacağı veya söyleyeceği şeylere güvenmezse insan yine susar.
  4. Konuşmanın anlamsız ve gereksiz bir enerji sarfiyatı olduğu düşünülerek susulur.
  5. Mutlu bir ortamda kelimeler kifayetsiz kalır, anlamını yitilir susulur.
  6. Ağzından çıkan her söz yanlış anlaşıldığı için susulur.
  7. Korku, tehdit, teror, tehdiş karşısında susulur.
  8. Söylenilecek sözlerin hiç bir şeyi değiştirmeyeceği için susulur.

Yukarıda yazdıklarımızın dışında daha bir çok susma nedeni vardır. Konuşmak bir şeyler anlatmak bir gereksinimdir fakat susmak, anlayana güzel bir cevaptır. İslam dinine göre ve bazı filozoflara göre susmanın erdemi büyüktür. Terbiyenin ve iyi ahlakın belirtilerindendir. Bana göre susan insan daha heybetli, daha esrarengiz ve etkileyicidir. Çünkü her suskunluğun sonunda sözler daha ışıltılı ve etkili olur. İnsanın suskunluğu, özellikle kadınların suskunluğu çok derin anlamlar ihtiva eder. Kadınlarla sohbet konusundaki makalemizi hatırlamayanınız yoktur. Eğer bir kadının söyleyecek bir çok şeyi olmasına rağmen susuyorsa, onun karşısındaki erkek bütün şansını yitirmiştir.

Şu Konular da İlginizi Çekebilir

karizma_ 240
Yorumlar

Hakkında bir yorum “Suskun Sohbet Odaları

  1. Slm KaRa Suskunluk ilgili söyleyeceklerim şunlardır bazen insanlar susarlar susmak insanlar boyle bir dinlemeye kendini düşünüyor insanlar bazen iyidir bazende kötüdür suskun sohbet için bunlar diyenilirim susmak kabuğuna çekilmek gerekiyor kafasını dağıtıyor insanlar bence sohbet edilip rahatlıyorum sahsen ben yoksa diğer türlü sessiz kabuğuna çekiliyor insan

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *