Saygılı Sohbet

Saygılı Sohbet Etmek

Saygılı sohbet etmek, saygılı chat odaları gibi sözcüklerin kullanımı ne kadar çoğalırsa çoğalsın, yaşadığımız çağda büyüklere saygı duymak, küçüklere sevgi beslemek yok denecek kadar azaldı. Annesine, babasına, kardeşlerine dahi saygı ve sevgi duymayan insanların, çevresindeki insanlara müsamahakar davranması asla beklenemez. Çünkü tahammülsüzlük, vurdumduymazlık, bencillik ve nankörlük gibi hastalıklı ruh halleri o kadar çoğaldı ki, hiç bir canlıya karşı merhamet göstermiyoruz. Şu an üzülerek söyleyebilirim ki, Ortadoğunun en barbar, en vahşi ve pis milleti biz Türk milletiyiz. Osmanlının torunları olan biz Türkler ne zaman bu hale geldik, ne zaman yozlaştık bunu düşünmemiz şapkamızı önümüze koymamız gerekir.

Türk İnsanı Saygılı Sohbet Konusunda Nasıl?

Saygılı sohbet konusunda Türk insanı maalesef sınıfta kalmıştır. Dejenere bir topluluğun parçası olan çoğu insan, karşısındaki insan konuşurken kesinlikle onu dinlemez, araya saplama girer. Bütün bunları yapmasa bile konuşmanın ortasında ya sağa sola bakar, ya da sırtını dönüp çeker gider. Yaşamın her alanında gerekli olan saygı her insana lazım ve gerekli olan bir haslettir. Başkalarına saygı göstermeyen, saygılı sohbet kurallarından bihaber olan insan da aynı muamelelere maruz kalır.

Sohbet Siteleri İçerisinde Saygılı Sohbet Etmek?

Sohbet sitelerinde saygıdan sevgiden söz etmek biraz yüzeyseldir. Her rumuzun ardında gerçek bir insan olduğunu farzedersek, özü ve sözü doğru olan insanların yazılı chat siteleri içerisinde aynı nezaket ve saygıyı gösterdikleri izlenmektedir. Çünkü insan dilinin altında gizlidir sözü oldukça muteberdir. Fakat sohbet etmek için gelen bir çok insanın saygıdan sevgiden haberinin olmadığını görüyoruz. Bazıları küçük dağları ben yarattım edasıyla kirli beyninden çıkan sözleri, klavye veya mobil telefon ile sohbet kanalları içerisine aktarmaktadır. Bu nedenle gündelik hayatla ilgili olan bir çok konuyu, sanal dünyada tesis etmek oldukça güçtür. Sadece yazılarını gördüğümüz, yüzünü, hareketlerini, jest ve mimiklerini göremediğimiz kişilerin bize saygı gösterip göstermediğini veya bizimle maytap geçip geçmediğini anlayamayız.

Saygı Ve Sevginin Önem ve Anlamı

Saygılı sohbet etmek, sevgi, saygı gibi kavramlar tüm insanlık için mühim hadiselerdir. Bu güzellikler olmasa insanlar bir arada yaşamayı beceremezler. Sevgi çevremizdeki insanlara, eşyalara, hayvanlara karşı duyduğumuz alaka ve bağlılıktı. Saygı ise, çevremizdeki kişilere dikkatli olmaktır. Saygı ve sevgi kurallarına uyulmayan toplumlarda düşmanlıklar, cinayetler, düşmanlıklar artar. Sohbet odaları ekibinden ben KaRa, saygılı sohbet etmek konusunun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yarın başka bir konuda görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalınız.

karizma_ 247

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *