Tatli Sohbet etmek

Tatlı Sohbet etmek

Tatlı sohbet etmek, Tatlısohbet.org hakkında beyin fırtınası yapmaya çalışacağım. Bu makalede tatlı tatlı konuşan insanları analiz etmeye çalışacağım. Çünkü her tatlı konuşan insan bana göre iyi insan değildir. Sırf tatlı konuştuğu için bir insana güvenip teslim olmamanızı tavsiye ediyorum. İnsanların tatlı olması güzel bir nitelik ve özelliktir diyebilirim. Fakat tatlı sohbet etmek herkeste sık bulunmayan bir olaydır. Bazı insanlar gerçekten tatlıdır ve özlerinde, kalplerinde herhangi bir kötülük yoktur. Fakat son zamanlarda tanıştığımız insanların çoğu tatlı davranıyor. Bunun altında bir çapanoğlu aramak gerektiğine inanmaktayım. Çünkü bu tatlılığın ardında, sizden istediği şeyleri yerine getirmeniz için bir manevra yatmaktadır. Güzel, yumuşak ve hoş bir ses tonuyla sizden bir şey isteyeni reddetmeniz oldukça zordur. Bu tarz davranışlar onu kesinlikle tatlı yapmaz. Çünkü istediği şeye ulaşmak için sizin saf ve güzel duygularınızı manüple etmeye çalışmaktadır. Bu tür insanlar hedefine ulaşmak için bu tür yollara başvururlar ve bu konuda oldukça mahirdirler. 

Tatlı Muhabbet Konusunda Öneriler

Tatlı sohbet etmek, her insanın başarabileceği şeylerden değildir. Bu nedenle insanları daha iyi analiz etmenizi önermekteyim. Bu tür insanların neyi nasıl söylediğinden ziyade, ne söylediğini dinlemeniz gerektiği konusunda ısrarcıyım. Bu kişilerin güvenilecek kadar içten olup olmadığını anlamak için lütfen kendinize biraz zaman ayırın. Fakat bu demek değildir ki; her insana da şüphe nazarıyla bakmayın. Eğer her insanın davranışından uyuz olup, altında bir şeyler aramaya çalışırsanız bu seferde paranoya denilen bir ruh hastalığına yakalanabilirsiniz.

Ben şahsen bu günlerde, işim gereği pek çok tatlı konuşan insanlarla karşılaşmaktayım. Fakat edindiğim tecrübelere göre bunların çoğu gerçekten tatlı değil. Bu insanların en kötü yanı, işleri halledilinceye kadar yanınızda olmalarıdır. İşleri bitince selam sabah vermezler ve yanınızdan ayrılırlar. Daha sonraki karşılaşmanızda asla sizinle muhatap olmayacaklardır. Bu nedenle bu tür şahıslara karşı son derece temkinli olmakta fayda var. Gerçekten iyi niyetli insanların, bu tür insanların tuzağına düştüğünü görünce üzülüyorum. Çünkü tatlı sohbet etmek adına bir çok yalanı art arda sıralamaktadırlar. Dolayısıyla sizin aklınızı başka yöne çekme gayreti içine girmektedirler. Son bir tavsiye verecek olursam, bu insanların senin hakkında ne söylediğini asla umursama. Kendinize güvenin ve tavrınızı net olarak ortaya koyun.  Sohbet odaları ekibinden ben yazarınız KaRa. Bu gün tatlı tatlı konuşup aklınızı çelmeye çalışan insanların özellikleri hakkında bir takım ipuçları vermeye çalıştım. Bir başka makalede buluşmak dileğiyle sağlıcakla kalınız.

karizma_ 212
Yorumlar

3 yorum bulunmaktadır. “Tatli Sohbet etmek

  1. Degerli KaRa,
    bu güzel makalen icin tesekkur ederim.Sohbet hakkındaki cozumlemen mukemmel.

  2. OnCeliqle Emeqine O quSel yureqine Saqlik KaRa Daim.ßu quSel TavSiyelerin iCin tSk edeRim.coq siRin qozukeN HePp ICten pazarliqli Diye DuSunmuSumdur ßu quSel payLaSiminLa duSunCelerimin AyniSi oLdun Sayqilarimla KaRa Dai..

  3. Kara dayim emegine yuregine saglik cok guzel oldu

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *