Mirc Sohbet

Mirc Sohbet Odaları

Mirc sohbet odaları ile yeniden karşınızdayız. Kahvenin bahane, mirc sohbetin şahane olduğu eski günler çok geride kaldı. Chatleşmenin efsane sayıldığı 90’lı ve 2000’li yılların tadı hala damağımızda durmakta. Eski günleri yadetmek adına mirc sohbet odalarını açmak ve sizlerin takdirine sunmak elzemdi. Bu vesileyle bir zamanlar İRC dünyasına hakikaten damgasını vurmuş, mIRC dünyasının harika çocuğu Khaled Mardam’dan bahsetmemek vefasızlık olurdu.

Mirc Chat Programının Babası Khaled Mardam Bey Şu Anda Ne Yapıyor ?

Konuyu sizler için araştırdık ve edindiğimiz bilgileri paylaşıyorum. Khaled Mardam şu anda ABD Washington eyaletine bağlı Seattle şehrinde fakr-u zaruret içerisinde tek gözlü bir gecekonduda hayat mücadelesi vermektedir. Bundan yaklaşık 10 sene önce bilgisayar dünyasının dahiyane çocuğu olarak bilinirdi. Kendisiyle yapılan röportajda sanal dünyanın acımasızlığından ve vefasızlığından bahsetmektedir. Kendi geliştirdiği irc sohbet programı mIRC script programı ile herkesin bilgisayarına ve gönlüne girmişti. İrc dünyasının en şaşalı günlerinde insanlar “İnternete Giriyorum” demek yerine “mIRC’a Giriyorum” derlerdi.

Bu debdebeli günlerin hiç bitmeyeceğini zanneden, su akarken testisini dolduramayan Khaled Mardam komşularının yardımı ile yaşıyormuş. Paranın su gibi aktığı dönemlerde, eğlence mekanlarında gününü gün etmiş. Bir çoğumuzun yaptığı hatalar olduğundan Khaled Mardam’ı kınamayacağım. Çünkü bir çoğumuz ihtiyarlık gelmeden önce gençliğin, hastalık gelmeden önce sağlığın, fakirlik gelmeden önce zenginliğin kıymetini bilmiyoruz. Bu nedenle sizlere nacizane tavsiyem, elinize geçenin kıymetini bilerek mutlaka kenara köşeye bir şeyler ayırın. Bu ayırdığınız parayı unutun, vakti gelince yaranıza derman olur.

Mirc Sohbet Programının Kullanımı

Mirc sohbet programının kullanımı son derece basittir. Bilgisayar ve laptop kullanıcıları için bir zamanların vazgeçilmez programlarından biridir. Ben hala mirc script programı kullanmaktayım. Son derece kullanışlı ve güzel bir program. Programı indirmek isteyenler mIRC indir adresinden rahatlıkla indirebilirler. Mirc script programını başka sitelerden de indirebilirsiniz. Fakat bazı art niyyetli kişiler mirc script programının içine zararlı kodlar enjekte ederek bilgisayarınızın bozulmasına, verilerinizi kaybetmenize, şifrelerinizin başkalarının eline geçmesine sebep olur. Bu nedenle sağlam bir virüs programı ile indirdiğiniz programı taratmanızı tavsiye ediyorum.

karizma_ 169
Yorumlar

Hakkında bir yorum “Mirc Sohbet

 1. Merhaba sevgili KaRa;
  Ahde vefanın ne oldugunu gostermissiniz yine

  Merci bulani nsani anarak . Onun hayatının böyle fakr-u zaruret içinde geçirmesine üzüldüm doğrusu.
  Öyleyse ne yapmak gerek su akarken destiyi doldurmak…
  O cefa çeksin biz sefasını sürelim….
  Emegine yüreğine kalemine sağlık ……

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *