Konuşma Siteleri

Konuşma Siteleri

Konuşma siteleri son zamanlarda insanların ilgisini çekmeye başlayan sitelerden biridir. Sosyal bir çevre edinmek ve gerçek dünyadaki yoz ilişkilerden bunalan belirli bir kesim bu sitelerde sohbet etmeye devam etmektedir. Bu sayede yeni arkadaşlar edinerek, dünyaya bakış açısı değişen insanların ilk tercihi canlarsohbet.net olmaktadır. Benzer chat sitelerine olan ilgi ve alaka site sahipleri ve yöneticileri tarafından fark edilmiştir. Bu ilginin neticesinde bir çok yeni chat sitesi açılarak kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Sohbet, muhabbet, yeni fikir ve düşünceleri öğrenmek ve paylaşmak isteyen binlerce insan, bu sitelerin müdavimi olmaya başlamıştır. Chat sitelerinde başlayan bu tanışma ve kaynaşma, belirli bir zaman sonra gerçek hayata taşınarak ilişkiler daha sağlam temellere oturtulmaya başlanmıştır. Fakat her gerçek tanışmanın neticesi mutlaka tatlılıkla bitmemektedir.

Konuşma sitelerinde tanışan bir çok insan, partnerini gerçek hayatta görünce hayal kırıklığına uğramakta, umduğunu bulamamanın verdiği rahatsızlıkla ilişkiye son vermektedir. Daha önceki makalelerimizde de belirttiğimiz gibi, sanal chat sitelerine giriş yapan kullanıcıların büyük çoğunluğu kendisini olduğundan farklı bir şekilde karşı tarafa lanse etmektedir. Mevlananın yıllar önce belirttiği ve üzerinde önemle durulması gereken ve günümüzde hala değerini koruyan “Ya Olduğun Gibi Görün, Ya Göründüğün Gibi Ol” yaşam düsturu maalesef gözardı edilmektedir.

Yetişkin Konuşma Siteleri

Konuşma sitelerinin hemen tamamına yakını, 18 yaş ve üzeri kullanıcıya hitap etmektedir. Fakat bu konuda yamyamlıkta sınır tanımayan bir çok muhabbet sitesi, yaş sınırına riayet etmemekte, siteme giriş olsun da kim girerse girsin anlayışı ile hareket etmektedir. Bu kokuşmuş anlayış ve düşüncenin neticesinde bir çok genç kardeşimiz sanal dünyanın acımasız yüzüyle karşılaşmakta, kendisini sanal dünyaya kaptırarak gerçek yaşamın güzelliklerinden, ailesinden ve çevresinden uzaklaşarak sanalın tehlikeli sularında kulaç atmaya çalışmaktadır. Sizler de takdir edersinizki, sitenin kuruluş amacı, konuşulan konuların içeriği ve işleyişi yaşı küçük olan bireyler için uygun olmamaktadır.

Canlarsohbet.net sitesi olarak bizler bu kriterlere azami ölçüde riayet etmeye çalışmaktayız. Yaşı küçük bireylerin nahoş ve yoz muhabbetlerle karşılaşmaması için site yönetimi olarak elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Elbette sırf bizlerin aldığı radikal kararlar ve engellemeler yeterli olmayabiliyor. Bu konuda ebeveynlerin de etkin bir şekilde evlatlarının internet erişimini denetlemesi ve zararlı gördüğü sitelere girmesini mutlaka engellemesi gerekmektedir.

Yetişkin konuşma sitelerine giriş yapmak isteyen kişiler mutlaka olacaktır. Dolayısıyla, arama motorlarına “Yetişkin Sohbet” yazabilirsiniz. Böylelikle, bilgisayarlarından ve cep telefonlarından rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Bu sitelerde aşk, cinsellik, siyaset, futbol, macera, ekonomi v.b. benzeri başlıklar altında odalar bulunmaktadır. Hangi konuda konuşmak istiyorsanız, odanın başlığına göre seçim yapabilirsiniz. Sitemiz içerisinde de bu konuda açılmış bir çok chat kanalı bulunmaktadır.

Tanışma Siteleri

Tanışma sitelerini kullanan insanların ilk amacı, arkadaşlık ve duygusal bir birlikteliğe doğru yelken açmaktır. Bu doğrultuda hizmet veren bir çok site sizlerden üyelik, ücret ve bazı kişisel bilgilerinizi isteyebilir. Çünkü sizler de takdir edersiniz ki, “Bedava Peynir Sadece Fare Kapanında Bulunmaktadır”. İnsanları birbiri ile tanıştırmak isteyen bu siteler asla babasının hayrına ücretsiz olarak bu işi yapmaz. Üyelik oluşturma sonrasında sizlerden profil oluşturmanız istenmektedir. Bu nedenle, yaşınız, işiniz, yaşadığınız yer, boyunuz, posunuz v.b. konuları belirtmeniz istenmektedir. Bunun nedeni ise özelliklerinize uygun kişilerle eşleşmeniz hedeflenir. Eşleştirme işlemini yapan siteler sizden bir profil fotoğrafı isteyebilir. Bunun nedeni ise gerçek bir kişi olup olmadığınızın tespit edilmesidir. Bu sayede siteye kötü ve art niyetli kişilerin giriş yapmasının önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Konuşma Siteleri Ücretli mi?

Konuşma siteleri kayıt esnasında sizden para talep etmez. Bunun yerine kısıtlı bir sürümle üyeliğiniz kabul edilmektedir. Bu sürümde kalabilir veya kısıtlamaları kaldırmak isteyebilirsiniz. Kısıtlamaları kaldırmak için sizden bir sefere mahsus veya aylık bir miktar para ödemeniz istenir. Aynı şekilde önünüze çıkan rahatsız edici reklamların kaldırılması için de belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bütün sitelerin kullanıcılardan istediği para miktarı aynı değildir. Serbest piyasa ekonomisi denilen ve milleti canından bezdiren bu uygulama, sanalda da karşımıza çıkmaktadır. Gerçek hayatta da insanlar temel tüketim maddelerini fahiş fiyatlardan almaktadır. Bu nedenle, bir türlü bu haksız rekabetin ve fahiş fiyatla mal satmanın önüne geçilememektedir.

karizma_ 244

İlk yorum yazan siz olun.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *