Sade Sohbet

Sade Sohbet Odaları

Sade sohbet odaları, sade chat sitelerine hoş geldiniz sevgili arkadaşlar. Bendeniz her zaman sadelik ve yalınlıktan yana olan bir insanım. Gösterişten, şaşadan, kendimi farklı birisi gibi göstermekten hep imtina etmişimdir, kaçınmışımdır. “Yahu KaRa, sen de her fırsatta kendinden bahsetmesen olmaz” diye serzenişte bulunduğunuzu duyar gibiyim. Siz benim gittiğim yoldan gitmeyin ama, söylediğimi yapın. Zamanın behrinde ileri gelen zatlardan birisine sormuşlar “İnsan Nedir?” o da cevaplamış “Birkaç Damla Kan, Bin Bir Endişe.”. İşte günümüzün anlamını anlatan çok yerinde bir tarif diyebilirim.

Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, sade sohbet etmek bir yana, her tarafımız endişeye, vesveseye boğulmuş bir vaziyetteyiz. En büyük endişelerimizden birisi gösterişli olmak. Acaba bu gün üzerime ne giysem, acaba neremi nasıl yapsam da insanları etkilesem kaygısındayız. Yahu kardeşim bırak süslenmeyi püslenmeyi. Tabi bunu derken paçoz bir şekilde sokağa atla, gözünün çapağını silmeden insan içine çık demiyoruz. Ama biraz sadelikten yana ol.

Fakat ne yaparsak yapalım, ne söylersek söyleyelim sadece havanda su dövüyoruz. Kıyafetlerimiz, eşyalarımız, ibadetlerimiz, sözlerimizin çoğu gösteriş. Bu gösterişin sonunda neler oluyor biliyor musunuz?. Sahtekarlık, karmaşa, kaos gibi şeyler ortaya çıkıyor. Esasen şu ihtiyar dünyanın ve üzerinde yaşayanların karmaşa ve kargaşaya değil, sadece sadeliğe ihtiyacı var.

Sadelik Nedir ?

Sadelik konusunu biraz incelemeye çalışalım. Sade olmak, sade yaşamak, insanın kendi kendine yetmesidir. Olaya İslami açıdan bakacak olursak, bütün Peygamberlerin hayat tarzı sadelikten yana olmuştur. İşte iyi bir Müslüman’a yakışan hayat düsturu da sade olmaktır. Özellikle iki cihan serveri Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V.), varlık içinde yaşamak yerine sade bir hayatı seçti. Haliyle, tavrıyla, söylemleriyle, ibadetiyle kısaca tüm yaşantısıyla sadeliği yeğledi. Her zaman söylediğim gibi yaptığınız tüm işlerde, söylediğiniz tüm sözlerde aşırılığa kaçmayın, orta yolu mutlaka bulun. Sadelik, kul olma bilincini artıran yüce bir erdemdir, alçak gönüllü olmaktır. Ölümlü olduğunun farkına varan bir insan neden gösterişten, kendini beğenmişlikten, kibirden, egoizmden yana olur şaşarım. Bu nedenle yineleyerek diyorum ki; şeffaf olun, yalandan dolandan uzak durun, gösterişten uzak bir hayat sürün.

Sade Chat Siteleri

Sade Sohbet chat siteleri arasında gösterilen Canlarsohbet.net sitesi, gerçekten sade sohbetlerin yapıldığı nadide sitelerden birisidir. Az sayıda fakat kaliteli kullanıcıların buluştuğu seçkin bir sohbet ortamı tesis ettiğimize inanıyorum. Sohbet siteleri arasında daha şimdiden parlamaya başlayan sitemizde birbirinden sade insanlarla karşılaşmanız an meselesidir. Sohbet odaları hizmeti veren bir çok sitede sadelikten, yalınlıktan bahsetmek oldukça güçtür.

Buralara takılan bir çok insan boyundan büyük laflar eder, atarlı giderli restleşmeler yapar. Çünkü adamın hayat felsefesi budur. Hayt huyt demekle, elindeki birkaç lamer programıyla İstanbul’u yeniden fethedeceğini zanneden eblehler tayfasına buralarda rastlayabilirsiniz. Fakat canlarsohbet.net sitesi olarak bu tip lamerizm kokan hareketlere asla taviz vermedik, vermiyoruz. Hiç bir zaman sizlere gösterişli, ihtişamlı, şatafatlı, ihtiraslı vaadlerde bulunmuyoruz. Bizim özümüz neyse, sözümüz de odur. Her zaman sadeliği kendisine düstur edinen Canlarsohbet.net sitesinde sizleri karşılamaktan ve ağırlamaktan onur duyarız.

karizma_ 231
Yorumlar

Hakkında bir yorum “Sade Sohbet

  1. Merhaba KaRa sadelik ilgili takılan insanların ortamı zaman güzel sohbetler olduğunu düşünüyorum saygi çerçevesinde yürüyen bir sohbet oldugun sadeligide ortam yansıtmaktir konu için kısa yazdim pek yorum gelmedi aklıma teşekkürederim kalemine yuregine saglik

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *