Bizde Sohbet

Bizde Sohbet Odaları

Bizde sohbet odaları, bizim sohbet, sohbet bizde chat siteleri açıldı açılmasına ama, bu sitelerde anlamlı bir sohbet başlatacak kadar kalabildiniz mi?. Chat sitelerinde vakit geçirmek çoğu insan için tuhaf bir tecrübedir. Bunun nedenlerinden birisi kimin ne olduğunu bilmeden yazılı anlaşmaya çalışmaktır. Bazen bir şeyler anlatmak isteriz ama chat odalarında diğer üyelerin sosyal baskısını hissetmeye başlarız. Dişe dokunur, elle tutulur, gözle görülür bir konuyu anlatmak isteriz ama bir türlü lafın ucunu yakalayamayız. Chat siteleri günümüz dünyasının en sosyal iletişim mekanlarından biridir diyebiliriz.

Gerek chat sitelerinde, gerekse gündelik hayatta yapılan rastgele sohbetlerde ne kadar bilgi değişimi yapıldığını inceleyelim. Eğer yapılan sohbetlerden sonra, daha önce bildiğinizden başka bir şey bilmiyorsanız sadece muhabbet etmişsiniz ama hiç bir yeni şey öğrenememişsiniz demektir. Öyle ya, daha önceki makalelerimizde sohbetin amacı hakkında uzun uzadıya bir makale yazmış, sohbetin insana mutlaka bir şeyler katması gerektiği tezini savunmuştuk.

Bizde Sohbet Edebilir miyiz ?

Biz sohbet edebiliriz, siz de muhabbet edebilirsiniz. Zaten bencil bir profil sergilesek, bütün muhabbetlerimize ben, sen diye devam ederiz. Lakin Canlarsohbet.net sitesi bir aile platformu olduğu için senli benli muhabbeti ortadan kaldırdık. Sitemiz içerisinde bir çok chat kanalı bulunmaktadır. Bunların en meşhurları Baz Sohbet, Dobra sohbet, canımlı cicimli sohbet odalarıdır. Bizde chat odalarındaki muhabbetler son derece akışkan ve faydalıdır. Ayaküstü sohbetler, taksi sohbetleri, kuaför sohbetleri gibi sıkıcı ve tuhaf sohbetlere sitemiz içinde rastlayamazsınız.

Çünkü bu söylediğim mekanlarda yapılan sohbetlerde konuya nereden başlayacağınızı bilemezsiniz. Bindiniz taksiye gidiyorsunuz, lafa nereden gireceksiniz ?. “Yahu Bu Taksicilik te Çok Pis Meslek Canım” diye patavatsızca ortaya bir laf söylerseniz, taksicinin “Ne Diyon Lan Sen, Biz Bu İşten Ekmek Yiyoruz, İn Aşağıya” şeklinde bir tepkisiyle karşılaşabilirsiniz. Yazdığımız makaleleri bir çok kişi maalesef okumuyor. Eğer okumuş olsalar nerede ne zaman ne diyeceklerini mutlaka öğrenirler. Zaten toplulumuzun en büyük eksikliklerinden birisi okumamak.

Chat  Sitelerinde Derin Muhabbetler Yapabilmek

Chat sitelerinde cereyan eden sohbetlerin sığ ve verimsiz olduğuna dair genel bir kanı var. Bu sohbetin sığlığı, kullanıcıların birbirini görmeden etkileşime girmesinden  ileri gelmektedir. Fakat bir çok insan da bunun aksini düşünmektedir. Chat siteleri sayesinde sosyalleştiklerini, akıl ve ruh sağlıklarının dengede kaldığını belirtmektedir. Chat sitelerinde doğru insanla doğru bir sitede karşılaşmak ve muhabbet etmek önemlidir. Seviyesiz ve tamamen belden alta odaklanmış büyük chat sitelerinde iğrençlikten, basitlikten veya cinsellikten başka bir şey görmeniz mümkün değildir. Yeni şeyler öğrenmediğiniz müddetçe derin bir sohbetin kapısını aralamanız mümkün değildir.

Gündelik Hayatta Sohbetin Anlamı

İnsanoğlu kendisini ifade ederek karşı tarafa bir şeyler anlatma açlığı içerisindedir. Bu nedenle sosyal etkileşimler oldukça önemlidir. Eğer kendini ifade edebiliyorsan, netliğin ve rengin hakkında karşı tarafa bir şeyler verebiliyorsan başarılısın demektir. Bu tarz sohbetlerde dinleyici faktörü oldukça önemlidir. İnsanlar aklından geçenleri yazarak veya kendi kendine konuşmak yerine anlatarak daha kolay tatmin olurlar. Gerçek ve etkin bir dinleyici konuşan insanın rahatlamasını temin edebilir.

Tabii ki çift taraflı sohbetlerde konuşmacı ve dinleyici olmanın bir sırası vardır. Karşıdaki taraf ayrıca kendisi hakkında konuşacak, bildiklerini ve düşündüklerini paylaşacak. Bu etkileşim onlar hakkında önemli ve değerli bir şey öğrenmemize yol açacak. Kısacası anlamlı sohbetler, kendimiz, başkaları veya dünya hakkında önemli bir şeyler öğrenmemizi sağlar. Böylece daha iyi anlaşılmış ve etrafımızdakilerle daha fazla bağ kurmuş oluruz.

karizma_ 262
Yorumlar

Hakkında bir yorum “Bizde Sohbet

  1. Sohbet etmek için biraz olsun birkimin olmalı bence.Yoksa basilsin iyimisinden öteye gidemezsin.O yüzden sohbetin ilk başlarında çekingen davranırız bilemeyiz kim nedir nelerden hoşlanır şaka
    severmi ? Bir yerden başlayıp yakaladığın anda devam etmek gerek. Ama kanalda tam sohbetin orta terinde biri alakasız bisey diyor yada burcunu okuyor tada zar atiyor.Haydaa konu bölünüyor. Ben çoğu zaman yarım bırakıyorum.bide öp kokla devler var yerli yersiz yapılınca olmuyor.
    Neyse ya herkes bildiği gibi etsin sohbetini kimseye busey diyemeyiz ama bu konulara dikkat etmek lazım diye düşünüyorum.
    Emegine saglik sevgili KaRa

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *