Trzurna Com

Trzurna Com Sohbet Odaları

Trzurna Com veya Trzurna.com adına her ne söylerseniz söyleyin. Dolayısıyla bazılarınız nereden çıkıyor bu enteresan konu başlıkları demektedir. Elbette bu tarz konular kendiliğinden ortaya çıkmamaktadır. Google sayfalarında sitemizi taklit eden bazı sitelerin adı ile makaleler yazmak kaçınılmaz bir hale gelmektedir. Daha yeni açılmış Trzurna com sitesi de, vakit kaybetmeden Canlar Sohbet isimli bir makale ele almıştır. Bu tarz yeni açılan siteler konu başlıklarında, etiketlerinde sitemizin adını kullandıkça, farkına varmadan sitemizin yükselmesine katkı sağlamaktadır.

Zurna Gibi Adamsın Ne Demektir ?

“Zurna Gibi Adamsın” lafını bir çok kez sağda solda mutlaka duymuşuzdur. Bu söz genellikle yüksek sesle, bağırarak konuşan, ağzının ayarı olmayan kişileri eleştiri amacı ile kullanılır. Çünkü Zurna çalgısı son derece yüksek ses çıkardığı için benzetme ve teşbih yapmak tam yerindedir. Ayrıca burnu büyük kişilere lakap takmak için “Zurna Burun” diye hitap edilir. Trzurna com sitemize de zurna kılıklı bir çok insan gelmektedir. Eğer sizler de kafanızı dağıtmak, neşenize neşe katmak istiyorsanız mutlaka sitemizi ziyaret ediniz.

Trzurna Com | Zurna Gibi Öttürürüm Ne Demek ?

“Zurna Gibi Öttürürüm” demek, bir kişinin yaptığı veya yapacağı işlerde deneyimli olduğunu ifade etmek için söylediği bir sözdür. Yani tam olarak ben bu işin üstesinden gelebilirim. Benim asıl işim bu, bu işi bitirebilirim anlamlarında kullanılmaktadır. Neyse bu deyimle alakalı başımdan geçen bir hadiseyi anlatayım. 1990’lı yılların sonu, Bingöl Yedisu ilçesinde Uzman Jandarma olarak görev yapmaktayım. Ha bu arada belirteyim, Uzman Jandarmalar tıpkı Subay Astsubay gibi muvazzaftır. Çoğu kişi bizi sözleşmeli uzmanlarla karıştırmaktadır. Asıl konumuza dönecek olursak, İlçeye bir piyade birliği geldi. Bunlar bir türlü 12.7 mm. Uçaksavar silahını çalıştıramamışlar. Bizim Komando Bölük Komutanına telefon açmışlar. Tabi o zamanlar daha cep telefonu falan yok. Neyse Bölük Komutanı beni çağırdı. “Mehmet, Piyade Birliğine Git, Uçaksavarı Çalıştıramamışlar, Yardımcı Oluver Dedi.”

Tabi durup dururken bana söylemedi. Ben destek timinde unsur komutanıydım ve branşım Uçaksavar’dı. Uçaksavar, GTT (Geri Tepmesiz Top) ve 60 mm. havan kursunu daha önce bitirmiştim. Uzun lafın kısası, Piyade Birliğine gittim, içtima alanında Uçaksavarın başında Bölük Komutanı ve bir kaç rütbeli bekliyor. Selamımı ve tekmilimi verdim. Komutan bana hafiften alaycı gözlerle baktı, “Sen Bu Silahı Çalıştırabilir misin”. Ben de Komutanım ben bunun eğitimini gördüm, bunu Zurna Gibi Öttürürüm” dedim. Tabi bu silahın kendisine özgü, ateşleme zaman ayarı ve feyyür ayarı vardır. Hemen mastar anahtarı ile bu ayarları yaptım, silaha mayonu taktım ve tetik tertibatına bastım. Silah çatır çatır çalışmaya başladı. Aklıma gelmişken anımı anlatayım dedim. Evet sevgili okurlar sohbet siteleri ekibinden yazarınız ben KaRa. Trzurna Com başlıklı konumuzu sonlandırmış bulunuyoruz. Başka bir makalede görüşünceye kadar sağlıcakla kalınız.

Bazı Enteresan Konu Başlıklarına Bakmaya Ne Dersiniz ?

KaRa 88
Yorumlar

2 yorum bulunmaktadır. “Trzurna Com

  1. KaRa dayim emegine yuregine saglik cok guzel olmus

  2. ii akSamlar diLeyereq Yoruma ßende Yorum Katayim Dedim.KaRa Dai Yine coq quSel Konuya DeqinmiSsin ßizim iSmimizi kuLLanip uStleremi CiqCaqlar SanarLar 🙂 OySaqi onLarda ßilirLerki ßizim iSim KaLitee maRka.Emeqine Yureqine Saqlik Daim Sayqilarimla…

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *