Sohbet Sitesinde Nasıl Davranılır

Sohbet Sitesinde Davranış Biçimleri Nelerdir?

Sohbet sitesinde nasıl davranılması gerektiği hakkında hem canlarsohbet.net sitesinde, hem de diğer makale işi yaptığımız sitelerde bir takım tavsiyelerde bulunmuştuk. Fakat çoğu zaman bu tavsiyelere uyulmadığını, kimsenin bizi kazımadığını görünce gerçekten üzülüyorum. Yapılan uyarıları dikkate almayan bir çok kişinin siteden atılarak diğer insanlara karşı küçük düştüğünü görmekteyiz. Hatırlatma açısından sohbet sitesinde neler yapılır, neler yapılmaz gibi konularda tekrar fikir teatisi yapalım istedim.

Sarhoş Bir Vaziyette Sohbet Sitesinde Bulunma

İçkinin zararları konusunda sizlere vaaz vermeye çalışmayacağım. Çünkü alkolün beden ve ruh sağlığına verdiği zararlar herkes tarafından bilinmektedir. Alkol alıp kendinden geçen insanlarda gözle görülür bir sahte cesaret, sahte özgüven, yayvanlık, rahat hareket etme gibi durumlar gözlenmektedir. Alkolün verdiği gevşeklik vaziyetiyle sizin o ana kadar olan saygınlığınız ve itibarınız zarar görecek, gözlerden ve gönüllerden düşmenize sebep olacaktır.

Bu nedenle alkol aldıktan sonra veya alkol alırken lütfen sohbet odaları içerisine, özellikle canlarsohbet.net içerisine girmeyin. Sitemiz içerisinde bulunan hiç bir kullanıcıyı rahatsız etmenize, aylardır uğraştığımız huzur ve sükun ortamının bozulmasına müsaade edemeyiz. Alkollü bir şekilde sohbet etmeye çalışmak, düşünmeden ve idrak etmeden chat odaları içerisinde yazışmaya, diğer kullanıcılara sırnaşmaya çalışmak kesinlikle siteden atılmanıza neden olacaktır. Alkollü olmak hiç bir zaman mazeret olarak kabul edilmemektedir. Bazı aptal suçluların alkol aldıktan sonra suç işlemesi ve hakim karşısına çıkınca “Efendim Alkollüydüm Hiç Bir Şey Hatırlamıyorum” diyerek cezadan kurtulmaya çalışması beyhude bir çabadır.

Sarhoşluğun verdiği gevşeklikle ağzınıza geleni chat sitesi içerisine yazarsanız sonuçlarına da mutlaka katlanırsınız. Herkes buraya biraz kafa dağıtmaya, gündelik dertlerinden kurtulmaya ve neşe bulmaya geliyor. Hiç bir kullanıcı sizin ayık mı yoksa matiz mi olduğunuzu bilmek zorunda değildir.

Sohbet Sitesi İçerisinde Yasadışı İçerik veya İdeolojik Paylaşımlar Yapmak

Chat siteleri içerisinde yasalarca suç sayılan tüm fiillerin paylaşılması, terör örgütlerinin propagandasının yapılması, onları çağrıştıracak yazılar yazılması kesinlikle yasaktır. Bu tür paylaşım yapanlara müsamaha gösterilmeyecek ve siteden uzaklaştırılacaktır.

Sohbet Sitesinde Uzun, Sıkıcı veya Otomatik Gönderilen Yazılar

Sohbet siteleri içerisinde sohbet ederken yazılarınızın diğer kullanıcıları canından bezdirecek şekilde uzun uzun yazılması kimse tarafından hoş karşılanmaz. Diğer gelen insanlar da iki satır yazı yazıp biraz rahatlamak için sitede bulunmaktalar. Efendim falanca şahsın yazısı ne zaman bitecek, bir boşluk verse de ben de yazsam diye düşünen insanları mağdur etmeye hakkınız yok. Hiç kimse sizin şahsi keyfinizi beklemek zorunda değildir. Bir de son zamanlarda dikkatimi çekti, özellikle Admin tayfasındaki bazı kişilerin mirc script programı veya G-BOT aracılığıyla ekrana sürekli uzun,renkli ve hızlı yazılar göndermesi. Sevgili admin kardeşlerim “İmam Bilmem Ne Yaparsa, Cemaat Bilmem Ne Yapar” sözünü aklımızdan çıkarmayalım.

Sohbet Ederken Hızlı Yazı Gönderilmesi ve Flood Yapılması

Canlarsohbet.Net odalarımızda ekrana seri bir şekilde gönderilen ve başka yerden kopya yapıldığı anlaşılan uzun metinler paylaşmak yasaktır. Siz de takdir edersiniz ki mobil sohbet kullanıcılarının sayısı oldukça fazladır. Gönderilen bu uzun paylaşımlar ekranı tamamen kaplamakta ve mobil telefon kullananları sıkıntıya sokmaktadır. Bu nedenle başkalarının hakkına girenlere karşı sabır taşımız çatlamak üzeredir.

Sohbet Sitesinde Gizli, Mahrem, Kişisel Bilgilerin Paylaşılması

Sohbet sitelerinde pervasızca, fütursuzca, düşünmeden yapılan yazışmaların ve eylemlerin bazı kişilerin başına ne belalar ve sıkıntılar açtığını basın ve yayın yoluyla öğrenmekteyiz. Bazı kişilerin mahrem, gizli, kişisel bilgilerini hiç çekinmeden diğer kişilerle paylaştığını görmek beni hem düşündürüyor, hem üzüyor. Bunu canlarsohbet.net için değil de tüm sohbet siteleri için belirtiyorum. Sevgili arkadaşım, yüzünü dahi görmediğin bir kişiye güvenip sırlarını paylaşma. Yastığının altında biriktirdiğin 100 bin liran olduğunu söyleme, falanca gün evden ayrılarak tatile gideceğini, evin anahtarını nereye sakladığını söyleme.  Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranı, cep telefon numaranı, adresini, iş yerini vs. kimseyle paylaşma. Bırak bazı şeyler sende saklı kalsın. Her şeyini ortaya deşersen, bir gün büyük sıkıntı yaşarsın.

Sonuç Ve Değerlendirme

Sohbet ederken uyulması gereken kuralları kendime has uslübumla anlatmaya çalıştım. Bunlar yıllar içerisinde kazanılmış tecrübelerdir. Uyup uymamak, tavsiye niteliğindeki uyarıları dinleyip dinlememek size aittir. Sözlerime kulak verirseniz sıkıntı yaşamazsınız. Fakat “Dediğim Dedik, Çaldığım Düdük” diyerek dikine traş yapmaya çalışırsanız başınız mutlaka ağrıyacaktır. Bir başka makalede görüşünceye kadar kendinize iyi bakın.

karizma_ 321
Yorumlar

4 yorum bulunmaktadır. “Sohbet Sitesinde Nasıl Davranılır

  1. KiSa ve Oz yoRum yapaCaqim aiLe qibi oLduqumuz inSan Kendini heR yeRde ßilmeli KonuSmaSinda qerek yoq Sohbetin Keyfini CikaraLim 🙂

    • Selamlar kuralları aslında herkes biliyor ama uymaya gelince hiç kimse uymuyor.İste bu yüzden gereksiz tartışmalar oluyor.Halbuki herkes kurallara uysal ne güzel olur değil mi?
      Emegine kalemine sağlık KaRa bir dahaki makalede buluşmak üzere..

  2. Slm…canlar karizma oda sahibi ve admin arkadaşlarım user dostlarım la olmak bana hep mutluluk verdi iyimi canlar sohbet deyim iyiki varsınız dostlarim

  3. Aslında hepimiz bu kuralları biliyoruz ama gerçekten uygulayan çok az sonra yok efendim şunu şu kişiyle paylaştım gitmiş şu falanca kişiye demiş ben burda durmam giderim güven yok burda diyenler herşeyi kendinde birakta kimseye söylemede olduğun yerde yıllarca barın sunucu sunucu gezme.. Sohbetin , stres atmanın tadını çıkar … Kalemine sağlık KaRa .

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *