Sohbetbaşlar

Sohbetbaşlar

Sohbetbaşlar, Sohbetbaslar.com veya Sohbetbasla.com gibi kavramlar sizlere mutlaka tanıdık geliyordur. Bu makalemizde herhangi bir insanla şahane bir sohbete nasıl başlanır, onları açıklamaya çalışacağım. Daha önceki makalelerimizde havadan sudan muhabbet, random chat, ayaküstü muhabbet gibi konulardan epey dem vurmuştum. Eğer kendinizi herhangi bir topluluğa ait hissediyorsanız, bu tür sohbetlerden kaçamazsınız. Mutlaka muhabbet etmek gerekir.

Bunlardan daha da önemlisi Sohbetbaşlar bağlamında nasıl bir giriş yapılacağını bilmek sadece nezaket değil, mühim bir meseledir diyebilirim. Çünkü etkili bir iletişim yaşamın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Bunun sonucunda bir takım kazanımlar olabilmektedir. İster sohbet odaları içerisinde veya herhangi bir profesyonel ortamda olun, iyi bir sohbet başlatmak, insanlarla aranızdaki buzları eritir. Dolayısıyla aynı zamanda iyi bir ilişki ve güven tohumunu ekmenize yol açar. Ben bu makalede sohbetbaslar.com sitemizde bu yeteneğinizi nasıl geliştireceğinizi sizlere öğretmeye çalışacağım.

Sohbet baslar ve Konuşma Korkusu

Günümüzde bir çok kişi bir sohbet başlatmaktan korkar. Konuşma korkusunu bir türlü yenemezler. Hatta bazılarının elleri, burnu v.b. organları terlemeye başlar. Kesinlikle endişelenmeyin. Bu gibi durumlar son derece normaldır. Bunun üstesinden gelebilmek için biraz çaba sarfetmeniz gerekecektir. Çünkü bir konuşma başlatmak, zaman içerisinde yapılan pratiklerle mutlaka başarıya ulaşacaktır. Çünkü bir çok birey, yargılanma endişesi taşımaktadır. Acaba söylediklerim yanlış anlaşılır  mı?. Acaba toplum beni aşağılar mı? v.b.

Daha ilk cümlede kişilerin çoğu ne söyleyeceğini unutuverir ve kem küm etmeye başlar. Bu gibi durumlar eleştirilecek konular değildir. Sizler de takdir edersinizki, konuşmak ta, yeni dil öğrenmek, motosiklet sürmek veya bir keman çalmak gibi pratik ister. Bu nedenle hiç bir zaman “Eğer Yanlış Bir Şey Söyleyip Hata Yaparsam” gibi vesveselerle kendinizi sakın yormayın. Ne yaparsanız yapın bu kesinlikle dünyanın sonu değildir. Hatalar biz insanoğluna mahsus olduğu için düzeltilmesi de son derece kolaydır. Bu nedenle korkularınız bana göre son derece mantıksızdır.

Sohbetbaslar.Com V.b. Sitelerde Sohbet Başlatma

Sosyal mecra olarak adlandırdığımız sohbetbaşlar.com veya sohbetbasla.com gibi sitelerde genellikle yazılı sohbetler yapılmaktadır. Bu sohbetlerde genel olarak kişilerin ortak ilgi alanları, tecrübeleri, şahsi bağlantıları gibi muhabbetlere yönelim olmaktadır. Bu sitelerde dönen muhabbetlerin tamamı gayriresmidir ve herhangi bir ciddiyet gerektirmez. Çünkü insanlar buralara eğlenmek ve deşarj olmak için gelmektedirler. Herkes gülüp eğlenmeyi seçer. Kimse kimsenin derdi veya sorunu hakkında bir şey duymak istemez. Çünkü chat sohbet sitelerinin doğası bunu gerektirmektedir.

Sohbetbaşlar

Sohbetbaşlar

Fakat tam tersi gündelik hayatta profesyoneller tarafından yapılan sohbetlerde, daha ciddi ve yapılandırılmış muhabbetler yapılmasına dikkat edilir. Bu tür sohbetlerde beden dilinin önemi de çok büyüktür. Esasen beden dili, kelimeler daha ağızdan çıkmadan önce iletişime geçer ve karşı tarafa bir takım uyarılarda, izlenimlerde bulunur.

Sohbetbaslar.Com Benzeri Makalelerimizi Okumaya Ne Dersiniz?

KaRa 34
Yorumlar

Hakkında bir yorum “Sohbetbaşlar

  1. Sohbete başlamak için en dogru adres canlarsohbet.net

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *