Sohbet Kuralları

Sohbet Kuralları Nelerdir?

Sohbet kuralları hakkında zaman zaman bir çok nasihat ve önerilerde bulunmamıza rağmen, bazı kullanıcıların kuralları esnetmek ve çiğnemek adına bir takım hareketler içerisine girdiğini üzüntüyle müşahade etmekteyiz. Bunların sonucunda adminlerce sert ve ani yaptırımlar uygulanmakta, kurallara uymayanların İP numaraları ve kullandıkları cihazlar banlanarak siteye girişleri önlenmektedir. Bir chat sitesinde meydana gelebilecek olası vakalara hep birlikte bakmaya çalışalım.

Sohbet Kuralları

Sohbet Kuralları

Sarhoşluğun Verdiği Sahte Cesaretle Sohbet Kurallarını Çiğnemek

Sarhoşluk bildiğiniz gibi insanlara sahte bir cesaret ve özgüven sağlamaktadır. Sarhoşluğun verdiği geçici cesaretle canlarsohbet.net içerisine giren bir takım kişiler, kafalarından geçen sakat düşünceleri yazılı olarak chat sitesi içerisine aktarmaktadır. Bunu gören site yöneticileri haklı olarak bu kişileri site dışına atmaktadır. Çünkü yöneticiler hiç kimsenin alkol alıp almadığını, rahatsız olup olmadığını bilemez. Sohbet kuralları ihlal edildiğinde tereddütsüz olarak görevini yerine getirir. Bu nedenle kullanıcıların huzurunu ve sükununu bozmaya, neşeli sohbetler yapan insanları rahatsız etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Bu nedenle sarhoş ve kendinden geçmiş bir halde sitemize giriş yapmak yasaktır.

Yasadışı İçerik Paylaşmak

Diğer sohbet sitelerinde de olduğu gibi, canlarsohbet.net sitemizin chat sohbet odalarında yasalar tarafından suç olarak kabul edilen siyasi, ideolojik, at yarışı, kumar, it ve bit yarışı, dini çekişmeler kesinlikle yasaktır. Kanunlar, yönetmelikler, talimatnameler, kararnamelerce yasaklanan her türlü içeriğin paylaşılması yasaktır. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek, yıkıcı ve bölücü örgütlerin propagandasını yapmak, halkı askerlikten soğutmaya çalışmak v.s. kesinlikle yasaktır.

Uzun ve Otomatik Yazıların Paylaşılması

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sohbet odalarına giren insanların kullandığı cihazlar da değişiklik göstermiştir. Mobil sohbet olarak bilinen bu chat şeklinde akıllı telefonlar kullanılmaktadır. Bu nedenle peşpeşe uzun ve otomatik metinlerin anında chat sitesi içerisine gönderilmesi, mobil kullanıcıları adeta canından bezdirmektedir. Küçücük bir ekrandan sohbet etmeye çalışan bu insanların ekranları anında dolarak chat yapmaları engellenmektedir. Ben şahsen sade ve temiz bir sohbet odası kullanılması gerektiğine inananlardanım. Bu vesileyle sevgili dostum karizma_’ya bir ricada bulunacağım. Başta adminlerin kullandığı mirc script programlarındaki otomatik selam, kelam, karşılama ve greet mesajlarının derhal kaldırılması, sağlıklı bir sohbet akışını destekleyecektir.

Kişiye Özel ve Mahrem Bilgilerin Paylaşılması

Sohbet kurallarının olmazsa olmazlarından birisi de, kendinize veya başkasına ait mahrem ve şahsi bilgileri chat sitesi içerisinde kesinlikle paylaşmayınız. Site içerisinde bulunabilecek art niyetli kişiler, yazdığınız satırlardan ipucu çıkararak zor duruma düşmenize yol açabilir. Bu nedenle kıymetli eşyalarınızı sakladığınız yerler hakkında örneğin: “Ben Tüm Paramı Çekyatın Altında Saklıyorum” gibi itiraflarda bulunmayınız.  Sohbet odaları ekibinden ben yazarınız KaRa, sohbet kurallarını değişik bir yolla izah etmeye çalıştım. Bir başka makalede görüşmek umuduyla sağlıcakla kalınız.

karizma_ 230
Yorumlar

Hakkında bir yorum “Sohbet Kuralları

  1. sevgili Kara yine derin bir yara ya parmak basmışsın ewet malesef ki bazı insanlar ki bunlara insan diyemiyoruz akıllarınca girdikleri yerede söverek küfür ederek ve ya incitici hakaretler ederek kendilerini düşürüyorlar buda şu demektir reelinde hiç bir varlık gösteremeyen asosyal bi kişilik taşıyan bu tipleri şiddetle kınıyoruz sitelerde söverek kendilerini bişey yaptım diye böbürlenmeleri ahkam kesmeleri sadece zavallılık bana göre adam lık bunları yaparak değil ADAM olmayı hak etmeyle oluşur ne diyeyim Allah akıl fikir versin saygılar…

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *