Öğretmen Sohbet Siteleri

Öğretmen Sohbet Siteleri

Öğretmen sohbet siteleri, Öğretmenlerle sohbet odalarına hoş geldiniz. Canlarsohbet.net sitemizde öğretmenlere ayrı bir önem ve kıymet vermekteyiz. Başka Sunaz hocam olmak üzere tüm öğretmenlerimizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Öğretmen Sohbet siteleri içerisinde yurdun dört bir yanında görev yapan fedakar ve cefakar öğretmenlerimizle sohbet etme şansı yakalayacaksınız.

Kutsal Bir Meslek Öğretmenlik

Öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal, ne ulvi bir meslek olduğu çocukluğumuzdan beri bize anlatılmıştır. Bir ebeveyne sorulduğunda, büyüyünce çocuğunuzun ne olmasını istersiniz? sorusuna mutlaka en başta Öğretmen, daha sonra Asker, Polis gibi meslekleri sıralamışlardır. Sizce öğretmenlik mesleğini diğer mesleklerden ayıran bu yücelik ve kutsallık nedir?. Buyurun hep beraber bu konuyu araştıralım. İnsanoğlu dünyaya geldiği ilk andan itibaren öğrenmeye aç ve meraklı bir varlıktır. Bir bebek yattığı yerden etrafında hareket eden her şeyi izler.

Bireyin Yetişmesinde Öğretmenin Katkısı

Konuşmaları, sesleri, kokuları birbirinden ayırt eder. Hatta, o bebeğin etrafında bulunan yakınları, sürekli ona bir şeyler öğretmeye çalışır. Artık o çocuk okul çağına gelince anne, baba ve kardeşlerin ona öğreteceği bilgiler kısıtlıdır. Aileden alınacak eğitim ve öğretim kifayetsiz kalır. Bu dönemden sonra o çocuk öğretmenlerin müşfik ellerine yani okula teslim edilir. Ben iyi hatırlarım 70’li yıllarda İlkokula başladığımda rahmetli babam beni sınıf öğretmenine teslim ettiğinde “Burhan Hocam Eti Senin, Kemiği Benim” demişti. Tabi bu sözün anlamını ben yıllar sonra idrak etmiştim. Yani burada Burhan öğretmene tam yetki vermişti. Bu çocuğu gerektiği şekilde yetiştir, eğit, öğret bunu nasıl yaparsan yap ben karışmam demek istemişti.

Öğretmen Sohbet Siteleri, Öğretmen Kimdir ?

İnsanları eğitmeyi, öğretmeyi meslek haline getiren, insanları yaşama hazırlayan, onlara rehberlik eden kimseye öğretmen denilmektedir. Bu nedenle bir insanın yaşamına damga vuran Öğretmenlik mesleği kutsal olarak kabul edilmiştir. Öğretmen güvenilir olmayı gerektirir. Hiç kimselere emanet etmeye çekindiğiniz çocuklarınızı öğretmenlere teslim edersiniz. Bir çok öğretmen fedakarca anadolunun en ücre köşelerinde görev yapmaktadır. Dolayısıyla bir öğretmenin verdiği emekler, çektiği zahmetler, yetiştirdiği insanların maddi bir karşılığı yoktur ve kıyaslama yapılamaz. Dolayısıyla bu kadar fedakarca görev yapan öğretmenlerin eli öpülmeli, önünde saygıyla durulmalıdır. Çünkü bir öğretmen en zor işe talip olmuştur. Bu zorluğun adı topluma uygun bireyler yetiştirmektir. Bu yetiştirmek terimi, tarlada domates veya şeker pancarı yetiştirmeye benzemez. Çok ayrı bir bilgi, beceri, fedakarlık ve özveri ister.

Bu vesileyle, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde hain teror örgütü mensuplarınca şehit edilen tüm öğretmenlerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyorum. Kederli ailelerine başsağlığı, sabır ve metanet diliyorum. Yukarıda öğretmenlerin ne kadar fedakarca görev yaptığından bahsetmiştik. Bir asker veya polisin yanında mutlaka diğer meslektaşları olur ve bunlar silahlıdır. Ayrıca kendilerine ait korunaklı kışlaları, üs bölgeleri olur. Fakat fedakar öğretmenim kuş uçmaz, kervan geçmez bir mezrada veya köyde tek başınadır. Onu koruyacak kollayacak hiç kimse yoktur. Şehit olan öğretmenlerimizin nasıl kalleşçe evlerinden, öğrencilerinden kopartılarak şehit edildiklerini hep gözümüz yaşlı olarak dinlemişizdir. Öğretmen sohbet siteleri makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Çok yakın zamanda diğer meslek gruplarına yönelik odalar açmayı planlıyoruz. Sakın bizden ayrılmayın.

karizma_ 152
Yorumlar

Hakkında bir yorum “Öğretmen Sohbet Siteleri

  1. Sevgili KaRa bu degerlı meslekten bahsetmısken bende bu kutsal meslek hakkında fıkrımı beyan etmek ıstıyorum ıznınle.
    Fark yaratmayan öğretmen var mıdır? Bizce yok ama yine de bazı öğretmenler diğerlerinden daha fazla, daha farklı izler bırakır bizde. Her şeyden önce öğretmenlik tüm diğer meslekleri mümkün kılan meslektir.Sadece bilgi aktarmak değildir öğretmenlik. Bir hayat tarzıdır, bir idealdir, bir var oluş halidir. Yeni yetişen bir nesile şekil vermektir. Bireysel çabalardan, fedakarlıklardan, yaratıcılıktan beslenir, toplumdan, politikalardan, günlük yaşamdan etkilenir. Aktif bir süreçtir, durağan olamaz, ileriye dönüktür, geleceğe dairdir ama tabi ki geçmişteki deneyimlerden şekillenir. İlişki odaklıdır çünkü ilişki ve iletişim olmadan öğrenme gerçekleşmez. Bilgi transfer edilebilir ama sadece bilgi ile eğitim olmaz, Aristotoles dediği gibi “Kalbi eğitmeden aklı eğitmek eğitim değildir.” Bu nedenledir ki herkes öğretmen olamaz. Öğretmenliği seçmek, öğretmen olmak, öğretmenliğe devam etmek zorlu bir süreçtir. Ama yine de bu zorluğu göze alan çok kıymetli eğitimciler tanıyoruz. Onları tanımaktan dolayı da gurur duyuyoruz.Örneğin degerli ogretmenımız Sunaz abla. Tanıma şansına erişemediğimiz daha niceleri olduğunu bilmek de bize güç veriyor.SAygıyla selamlıyoruz tum ogretmenlerımızı.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *