Laf Sohbet

Laf sohbet odalarına hoş geldiniz sevgili dostlar. Bir çok insan kelimelerin manasını öğrenmek amacıyla araştırmalar yapıyor. Gündelik hayatımızda çokça karşımıza çıkan laf kelimesinin mealini sizler için araştırmaya çalıştım. Aslında sadece laf kelimesi hakkında bir makale yazsam inanın hiç yorulmayacağım. Aynı şekilde sadece “sohbet” kelimesi için yazmaya kalksam hiç zorlanmayacağım. Ama makalelerim genelde sohbet sitelerine yönelik olduğu için, sohbet sitelerini ilgilendiren “laf sohbet” gibi ucube bir kelime üzerine beyin patlatmaya başladım.

Laf Sohbet Nedir ?

Birçok kelimede olduğu gibi, laf kelimesinin de kökeni farsçadır. Mana itibariyle dedikodu ve boş söz anlamlarına gelir. Gel biraz laflayalım veya iki lafın belini kıralım gibi sözcükler çok duymuşsunuzdur. Yani açıkça gel biraz dedikodu yapalım, falancanın kuyusunu kazalım, filancanın arkasından atalımın kamufle olmuş halidir. Bazıları da bunun değişik bir versiyonunu kullanırlar. Diğer insanları kandırmak, belli bir duruştan kaçınmak amacıyla muaallak veya muğlak konuşurlar. Bu insanların konuşmaları belirsiz ve askıdadır. Benim de şu hayatta en nefret ettiğim insanlar belirli bir çizgisi ve duruşu olmayan insanlardır. Bu tür insanlar kelime cambazlığı yapmaya, kaçamak cevaplar vermeye bayılırlar. Argo yani sokak dilinde bir çoğunuz “Bana Kelime Oyunu Yapma Lan” şeklinde hitaplar mutlaka duymuşsunuzdur.

Ayrıca, kişinin kendi imajını korumasının gerekli olduğu durumlarda laf oyunları vardır. Özellikle siyasetçiler, cevap verirken hep kaçamak ve esnek cevap verirler. Çünkü şimdi veya gelecek zamanda kendilerini kötü gösterecek şeylerden kaçınmaya gayret ederler. Sorulan sorulara cevap verirken eğilip bükülürler, net konuşmazlar. Rahmetli Süleyman DEMİREL iyi bir siyaset erbabıydı. Sonradan gelen siyasetçiler laf ebeliği veya laf salatası konusunda mutlaka ondan esinlenmiştir.

Sanal Chat Siteleri İçerisinde Laf Kalabalığı

İşte geldik zurnanın zırt dediği yere. Sohbet sitelerinde laf olsun torba dolsun mantığıyla hareket eden yüzlerce kişiye rastlayabilirsiniz. Çünkü, burada zuhur eden sohbetlerin bir çoğu gerçeklikten uzaktır. Sadece laf kalabalığı olsun diye yazışan bir çok insana rastlarsınız. Bu insanlara laf anlatmak, deveye hendek atlatmaktan daha zordur diyebilirim. Sizler de laf sohbet yapacak bir yer arıyorsanız, canlarsohbet.net sitemiz aradığınız site olabilir. Sohbet odaları ekibi olarak bir makalenin daha sonuna geldik. Başka bir makalede görüşünceye kadar hoşçakalın.

karizma_ 161
Yorumlar

2 yorum bulunmaktadır. “Laf Sohbet

  1. Evet ilk yorumu ben yapayım sevgili Kara sohbet ile ilgili yazdığın makaleyi okudum ellerine sağlık Çok güzel olmuş Efendim Laf Lafı Açıyor hepimiz konuşuyoruz lafın anlamını da açıklamışsın vallahi laf olsun torba dolsun diye konuşanlar da çok var ama genellikle ben kendim şahsım adına diyorum konuştuğum şeyler hem Birine bir şeyler katsın hem de ben birilerinden bir şey öğreneyim diye çaba sarf ediyorum ama tabii Burası bir eğlence kanalı gibi bir şey herkes kafa dağıtmaya geliyor aklına geleni söylüyor Hatta ben bile bazen açık söyleyeyim öyle davranıyorum stres atıyorum yazın güzel olmus.
    Ellerine yüreğine ve kalemine sağlık başarılarının devamını diliyorum Bu kez nokta, koymadım Çünkü bunu konuşarak yazdım hoşça kal

  2. Sevgili KaRa,gercekten cok aydinlatici bir makale olmus.Kalemine yüreğine saglik.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *