Fransa Sohbet

Fransa Sohbet Odaları

Fransa sohbet odaları, Fransa chat odaları en çok kullanıcı potansiyeline sahip odalardan sadece birisidir. Sanal chat siteleri içerisinde en fazla rağbet edilen ve ilgi duyulan bir yapıya sahip olması nedeniyle kitleleri kendine çekmektedir. Hizmetlerimizin sınırsız olması nedeniyle ev konforunda sohbetler yapmanıza olanak sağlar. Diğer tüm odalarımız gibi Fransa sohbet odalarına girebilmek için rüştünüzü ispatlamak zorundasınız. 18 yaşın altındaysanız ebeveynlerinizin kontrolünde sitemize giriş yapabilirsiniz. Fransa sohbet odaları sayesinde üzerinizde bulunan ölü toprağından sıyrılarak, pozitif bir insan haline dönüşebilirsiniz. Yani bir anda kurt adam gibi tam bir değişim ve dönüşüm yaşayabilirsiniz.

Chat Fransa Nedir?

Chat Fransa demek, adı üstünde Fransızca chat yapmak demektir. Fakat Fransızca sohbet etmek her babayiğidin harcı değildir. Daha ana dilimiz Türkçenin bazı gramerlerine, yöresel şivelerine hakim olamayanların Fransızca konuşması kesinlikle mümkün değildir. Fransızca gerçekten zor bir dildir, ben bunu bizatihi yaşadım. Yakın dönemde iki sefer Fransa-Marsilya’ya seyahatim oldu. Fransızcada kelimeler gırtlaktan, bazıları yuvarlanarak konuşuluyor. Aynı zamanda kadına, erkeğe, çocuğa, eşyaya karşı hitaplar farklı farklı. Yanlarına ziyarete gittiğim Türk aile bile yıllardır orda olmalarına rağmen Fransızcayı tam olarak sökememişler.

“Konuya Fransız Kaldım Ne Demek”

Konuya Fransız kaldım; yani anlatılan konuyla alakalı herhangi bir bilgim yok, konunun nasıl tecelli ettiğini bilmiyorum demektir. Buradaki bilgisizlik normal bilgisizlikten ayrı tutulmalıdır. Bazı insanların ise anlayış, idrak, izan, kavrama yetenekleri zayıf olunca da bu kelime yerinde kullanılabilir. Özellikle farklı coğrafyalarda yaşayan insanların, konuşulan dilden ötürü konuyu anlayamadıkları zaman, o ülkenin diline atıfta bulunabilirler. Belki de aynı dili konuşan insanların birbirini aşağılamak için “Yahu Sen de Tam Fransızsın” demelerinden türemiş olabilir. Bu kelimenin veya deyimin cümle içinde nasıl kullanıldığına örnek verecek olursak, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un döneminde iyice somut hale gelen İslam düşmanlığına ve Müslüman dünyasına verilmeye çalışılan mesaja Müslümanların “Fransız Kalmaması” gerektiğini beyan edebiliriz.

Fransa Sohbet Sitesi Ne İşe Yarar?

Fransız chat siteleri online olarak yabancılarla yazılı chat yapmaya yarar. Çevrimiçi yabancı dil öğrenmek isteyen ve bu konuda yabancı dil kurslarına gitmeye parası olmayanlar, ücretsiz olarak yabancılarla chat yaparak dillerini geliştirebilirler. Günün yorgunluğunu ve stresini atmanıza da fayda sağlar. Fakat sorunlarınızı tam olarak çözer mi? orası biraz şüpheli.

Fransızlarla Konuşurken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fransızlar biraz kibirli ve gururlu insanlardır. Onlarla konuşurken son derece nazik olmalısınız. Şaka yapayım derken kaka yapmadan, onların toplumunda ayıplanacak şeyleri pat diye ortaya dökmekten çekinmelisiniz. Medeniyet, insanlık ve ahlak yönünden biz Müslümanlardan çok daha ileri seviyelerdedir. Kesinlikle yerlere tükürmezler, sigara izmariti atmazlar, yükses sesle apartman içerisinde veya toplumsal yaşam formları içerisinde konuşmazlar, yerlere çöp atmazlar, trafikte bizdeki gibi dart dart kornaya basmazlar.

karizma_ 182
Yorumlar

4 yorum bulunmaktadır. “Fransa Sohbet

 1. Selam KaRa Fransızca kibar ve gururlu insanlar katılıyorum buna tanıdıklarım var biliyorum sıcak insanlar ayrıca can ben burnu yüksekte insanlar hoşlanmıyorum can cana yakın insanları seviyorum sohbetler o zaman iyi oluyor ogle olunca teşekkürederim konu için can

 2. Eeee şimdi ben ne yazam sevgili KaRa!!!
  Sen bir fransizca öğretmenine yorum yap diyorsun.
  Yazdıklarının hepsi doğruda ben seviyorum ya fransizcayi. Birde oradaki anlayışı.
  Mesela orda sosyal statü çok önemli değildir. Bizde tanışırsınız ilk soru ne iş yapıyorsun.
  Orda generalin kızı bir askerle evlenebilir.
  Kimse demezki aaaa koca generalin kızı rütbesi biriyle evlenmiş. İnsana insan olarak değer verilir. Makamına göre değer verilmez.
  Ayrıca kibar bir dildir. Naziktir mesafe hep vardır. Bizdeki gibi yüz verince çıtayı anlamazlar. Neyse ben cok ovunce sanki kendimizi aşağılamak gibi bir duruma düşmek istemiyorum.sadece özelliklerini anlattim.
  Emegine yüreğine kalemine sağlık sevgili KaRa….

  • Sevgili Sunaz Fransızca öğretmeni olduğunu yeni öğrendim. Ben iki sefer Fransaya gittiğim halde medeni, ahlaki, sosyal ve içtimai olarak bizden çok ileride olduklarını gördüm. Dediğin gibi son derece nazik insanlar, bir düğün çıkışında fransız bir erkekle tokalaşıp öpüştüm, fakat hanımıyla öpüşmedim. Kadın bizim kayınçoya Fransızca bir şeyler söyledi. Bu ne diyor Ahmet ? dedim, dedi ki benimle neden öpüşmedi diye kadın şaşırmış. Yani senin de bahsettiğin gibi kesinlikle öküz altında buzağı aramayan son derece ahlaklı insanlar.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *