Felsefe Sohbet Siteleri

Felsefe Sohbet Siteleri

Felsefe sohbet siteleri başlıklı bir chat odası açmamızın ana gayesi, felsefenin ne olduğunu kavramaktır. Bu nedenle canlarsohbet.net sitesi olarak felsefeyi daha büyük gruplarla buluşturmaktır. Bu vesileyle dünya meselelerine aklın en derin kaynağının, çözüm üretme konusunda nasıl faydalı olabileceğini göstermektir. İnsanlığın binlerce yıllık geçmişi bize göstermiştir ki, felsefe; şiddeti, terörü, fanatikliği, sabırsızlığı, cahilliği, kokuşmuşluğu, ahlaksızlığı, eşitsizliği, adaletsizliği sorgulamaktadır. Öte yandan, ahlak, erdem ve onuru yükseltmiştir. Bu nedenle, sizler de felsefe sohbet siteleri içerisinde yoz ve kısır muhabbetlere izin vermeyiniz.

Felsefede Tükenmemişlik Mevcuttur

Felsefe varlığın odağına tesir eden en derin düşünme tarzıdır. Bu nedenle verilenle yenitilmeyip, hep daha fazlası istenir. Mutlaka yeni sorular ve sorgulamalarla konular derinlemesine araştırılır. Çünkü felsefede tükenmemişlik, bitmemişlik vardır. Bir konu felsefi yönden ele alındığında, herhangi bir tarifle, tasvirle veya betimleme ile nihayete erdirilemez.

Sorgulanmamış Bir Yaşam

Yaşanmış bir hayat karşısında bir tavrımız mutlaka vardır. Bu tavır almalar hayatı anlamlandırmaktır. Bu anlamlandırmalarda bir çok faktör etkilidir. Bu faktörler; kültür, eğitim, içtimai durum, sosyal çevre, değer yargıları, okuduklarımız, araştırmalarımız, şahsi ve sosyal  niteliklerimizdir. Yaşamı sorgularken, beklentilerimiz, ideallerimiz, ihtiyaçlarımız bizi düşünmeye zorlamaktadır.  İnsan, hayata ait sorgulamalar yapmaktadır. Sokrates’in de belirttiği gibi, sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez. Yaşam, sorularımıza verdiğimiz yanıtlar ölçüsünde anlamlıdır. Bu bağlamda felsefi düşüncelerde varoluşsal meseleler hayat bulmaktadır.

Felsefe Chat Siteleri

Felsefe chat siteleri içerisinde aklınıza gelen her şeyi sorabilirsiniz. Fakat sorduğunuz her sorunun bir yanıtı yoktur. Bu yüzden alacağınız cevaplardan çok, doğru sorular sormaya odaklanmalısınız. Felsefe sohbet sitelerinde doğru yanıtları veren değil, doğru soruları soran kişi olmak için çaba göstermelisiniz. Bazen bilim adamları bu döngüyü unutsa da, doğru soruları felsefe yöntemiyle sorarlar. Felsefe kavramı oldukça derin ve düşündürücü bir kavramdır. Felsefi konularda tartışmalara girmek için, farklı kaynaklardan yararlanmanız gerekmektedir. Bu kaynaklar ise; din, bilim, sanat, mitoloji, gelenek v.s. olmaktadır. Akıl yönünden bu suallere cevap bulma çabası, daha açık zihinler için hiç şüphe yokki, felsefenin ta kendisidir.

karizma_ 130
Yorumlar

2 yorum bulunmaktadır. “Felsefe Sohbet Siteleri

  1. Sevgili KaRa felsefe ile örerek yazdıgınız yazınızı çok begendim. gercekten çok aydınlatıcı olmuş. emeğine yüreğine sağlık ha kalemine de sağlık.
    Sunucum sunucum güzel sunucuma herkesi bekleriz…..

  2. Her insanın.. düşüncesi aynı olmamakla beraber ortaklaştığı veya farklılaştığı bir çok hususlar olur.. Felsefi düşünceler..okumak araştırmak düşünceye katılmak yada katılmamak insanın ufkunu açar.. Güzel bir paylaşım.. olmuş kalemine sağlık Kara teşekkürler..

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *