Chat City Sohbet

Chat City Sohbet Odaları

Chat City sohbet odaları,  ChatCity.CC  yeniden açılarak yayın hayatına başladı. Chat City sadece sohbet edilen veya oyun oynanılan bir platform değildir. Buraya bir yaşam platformu da diyebiliriz. Animasyon programlarına ve oyunlarına aşina olanlar 3D mekanlarını ve karakterlerini bilirler. Dolayısıyla Chat City alanında yazılı sohbetlerin yanı sıra, sahibi olduğunuz avatarlarla diğer kullanıcılarla iletişime ve etkileşime geçebilirsiniz. Chat City 2003 yılında açılmış ve 12 sene süren bir yayın hayatına imza atmıştı. Tam zirvedeyken birden bire kapanarak iki milyonu aşkın kullanıcısını ortada bırakmıştı. Pandemi sürecinde ise eve kapanan insanların sosyalleşme ihtiyacını gidermek için yeniden açıldı.

Chat City Nasıl Açıldı?

Amatör ve araştırmacı ruha sahip üç kafadar Boğaziçi Üniversiteli öğrenci tarafından beyaz boş bir sayfadan yola çıkılıyor. Yerli ve milli imkanlar kullanılarak yapılan bu projede yazılım, grafik, ve fikirler tamamen bu üç arkadaşa ait. Bu projenin altında; “Türkiye’nin Neden Bir Sosyal Medyası Yok” sorusu var. Projenin yayın hayatına kazandırılması ile birlikte, Korona nedeniyle evlerine kapanan insanlara bir nebze yardımcı olma düşüncesi ağırlık kazanmıştır.

Chat City sohbet içerisinde ziyaretçiler, seçtikleri karakterlerle üç boyutlu mekanlarda gezip, sohbet edebiliyor, oyun oynayabiliyorlar. Yani burası üç boyutlu sanal bir dünya. Burası iletişim, mesajlaşma, sözel ve görsel etkileşime cevap veren bir yaşam formu diyebiliriz. Siteye gelenler gerçek kimliklerini gizleyerek rahatça sörf yapıp sohbet yapabiliyorlar. Siteye gelen kullanıcılar anonim olmanın verdiği dayanılmaz hazla gizlice sohbet edip oyunlar oynayabiliyor. Burada hiç kimsenin yazışmaları kaydedilmiyor, chat siteleri gibi kimse takip edilmiyor. Bu platformdaki herkes özerk şekilde hareket ediyor.

Bu nedenlerden dolayıdır ki; Chat City sohbet sadece bir sohbet platformu değildir. Hareketli avatarlar ile insanların sanki fiziksel bir iletişimdeymiş gibi duyguya kapılmalıdır. Chat City içerisinde şu şekilde muhabbetlere rastlayabilirsiniz: “Ayakkabıların Ne Kadar Hoş, Nereden Aldın”, “Taşa Oturma, Gel Şu Tabureye Otur, Karnın Ağrımasın”, “Yanıma Çok Yaklaşma Sarımsak Kokuyorsun” gibi iletişimler insanları gülümsetmekte ve gerçeklik duygusu kazandırmaktadır.

ChatCity’de Neler Yapılabilir?

Gerçek hayatta ne yapıyorsanız, burada da aynısını yapabilirsiniz. Cafe veya çay bahçesine gidebilirsiniz. Oyunlar Oynayabilirsiniz, kahvehanede oynanan oyunların hepsini oynayabilirsiniz veya site içerisindeki havuza girip yüzebilirsiniz. Eğer rahatsız edilmek istemiyorsanız, özel kendi kulübünüzü açarak arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

karizma_ 189
Yorumlar

3 yorum bulunmaktadır. “Chat City Sohbet

 1. Canlar sohbet n kurulumuna emeği geçen arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum emeğinize sağlık iyiki varsınız…!

 2. Merhaba kara bey amca;
  Bu avantajlar konusunu ben pek sevdim eskiden çocukların girdiği bir yer vardı. Hatırlıyorum onun gibi birsey herhalde varlık bile tutabiliyordun.
  Güzeldir muhakkak bu kanalı bırakıp oraya mı takılsam ne yapsam.
  AKLIMA TAKILSI ŞİMDİ. Hahaha şaka şaka benim vaktim bile yok .
  Makalenin çok güzel olmuş emegine yüreğine kalemine sağlık KaRa bey amca.
  Sağlıcakla kal….

  • Amcan kurban olsun sana Sunaz HaLa iyi ki varsın, iyi ki canlarsohbet sitesindesin. Öz halamdan bana daha yakınsın. Yorumun için teşekkürler.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *