Gıcık İnsanlar

Gıcık İnsanlar ve Özellikleri

Gıcık insanlar konusu da nereden çıktı KaRa? dediğinizi duyar gibiyim. Bugün chat odaları içerisinde ne yazayım diye fikir teatisi yaparken, kanalımızın değerlilerinden Sunaz hanımefendi “Gıcık İnsanlar” konusunu işlememi istedi. Onun bu ricasını emir telakki ettik ve konuyu yazmaya başladık.

Sadece Ben Diyen Gıcık İnsanlar

Bir sohbet esnasında söz hakkı onlara geldiği vakit saatlerce kendilerinden bahsetmeye bayılırlar. Tam siz konuya girip birşeyler anlatmaya başladığınızda “Yahu O değil de Geçen Gün Ne Oldu Biliyor musun?” diye lafınızı keserek kendi kişisel sorunlarını anlatmaya başlarlar. Bu tip insanlara göre dünya sadece onların etrafında dönmektedir.

Sürekli Aynı Fıkrayı Anlatırlar

Eski arkadaşlar epey bir zaman aralığından sonra bir araya gelmişlerdir. Bazı gıcık insanlar her buluşmada hep gülünüyor diye aynı fıkrayı anlatmaya bayılırlar.

Telefon Bağımlısı Olan Gıcık İnsanlar

İşte benim en sevmeğidiğim, en iğrite olduğum gıcık insanlar kategorisine giren tiplerdir. Siz gerçekleşmiş heyecanlı bir olayı anlatmaya başlıyorsunuz fakat bu arkadaşın gözü kulağı elindeki telefondadır. Belli ki ya watsapp grubundaki insanların yazışmalarını takip ediyor, ya da instagramı. Arada sırada tek gözüyle size bakarak emme basma tulumba gibi kafasını öne arkaya sallar, sizi dinliyormuş gibi yapar. Bazen de “Hı hı, Evet, Yaa Öylemi” diyerek ne yaptığını gizlemeye çalışır. Halbu ki anlattığınız hiç bir şeyi dinlememiştir.

İnsanı Dürten Gıcıklar

Bunlar da en değişik gıcık insanlara örnektir. Bir şeyler anlatırken mutlaka size dokunurlar veya dürterler. Yahu kardeşim ne elliyorsun beni? Ne anlatacaksan anlat? Bu kadar vıcık vıcık hareketlere, bana dokunup dürtmene gerek var mı? Hayırdır tenime mi nüfuz edeceksin ? Yoksa içime mi gireceksin ? Bu insanlar ayaktaysanız böğrünüze, kollarınıza omuzlarınıza dokunurlar. Eğer oturuyorsanız bacaklarınıza, dizlerinize temas ederler. Yahu git başımdan diyerek bir şamar atasınız gelir ama yapamazsınız.

Emrivaki Gıcık İnsanlar

Bunlar da sizin adınıza karar verirler, karar alırlar. Size danışmadan fikrinizi almadan bir şeyler yapmaya bayılırlar. “Yahu KaRa Abi Sana Sormadım Ama, Senin İçin Şu İşi Yaptım” derler. Siz de içinizden “İyi … Yemişsin, Aferim” dersiniz.

Yemek Tabağınıza Göz Diken Gıcıklar

Her ne hikmetse, birlikte yemek yediğiniz gıcık arkadaşınız, sizin tabağınıza gözünü dikmiştir. Onlara göre tabağınızdaki yemek daha lezzetlidir. Mutlaka bir ısırık, bir çatal almadan sizi rahat bırakmazlar.

Yüksek Sesle Konuşan Gıcık İnsanlar

Sesinin ne kadar çirkin olduğunu bildiği halde, bağıra çağıra konuşan gıcıklar vardır. Zamanla bu ses seviyesi onlara normal gelmeye başlamıştır. Kafa ütülemekten, sizi hayattan soğutmaktan başka bir işe yaramazlar. Beygir gibi anıra anıra konuşmayı bir marifet sanarlar. Bunun üzerine bir de gülmeye başlarlarsa sizin işinizi bitirirler.

Sofra Adapsızlığı Yapan Gıcıklar

Bir kaç arkadaş toplanıp efkar dağıtmak için rakı içmeye karar vermişsinizdir. Sofra adabından, akşamcının ahvalinden anlamayan bazı gıcık modeller, kıtlıktan çıkmış gibi mezelere saldırırlar. İki hamlede haydari tabağının yarısını boşaltırlar. Taratoru neredeyse tabağıyla birlikte yutarlar. Yahu kardeşim hiç mi mektep medrese görmedin? Hiç mi medeniyet tarlasından geçmedin ? Hiç mi aile terbiyesi görmedin? Akşamcının mezesi lapır lupur yenir mi?.

Beni Anlıyormusun? Diyen Gıcık İnsanlar

Size bir şey anlatmaya başladıklarında her cümle sonunda “Beni Anlıyor musun?” diye sorarlar. Yahu kardeşim sen doğru düzgün anlatırsan elbette anlarım, ben geri zekalımıyım ?. Bazıları daha merhametlidir suçu kendinde arar gibi “Anlatabiliyor muyum?” diye sorarlar. Bizim köyde de Hasan Hüseyin dayı vardı, lakabı Geygel. Kendisi biraz gevezedir, her karşılaşmamızda bir şeyler anlatır, her sözün sonunda “Yav Memet, Anamadın” diyerek seni kesin olarak yargılar. Tabi bu yargılamak anlamın da değil de adamın ağız alışkanlığı olmuş.

İyi Gün Dostu Olan Gıcık İnsanlar

Akşam bizde eğlence ve parti var, bütün herşeyi ayarladım, hiç bir şeye ihtiyacım yok dediğinizde evinize hemen gelen insanlar vardır. Fakat cenazeniz, hastanız olduğunda veya üzüntülü bir olay yaşadığınızda sudan sebepler uydurarak gelmeyen insanlar vardır. Bu insanlarla olan ilişkinizi gözden geçirip bir an önce kurtulmanızda fayda var. İyi gün dostu olan insandan kimseye hayır gelmez.

Cebinde Akrep Taşıyan Gıcıklar

Bir lokantaya gidilir ve yemekler yenilir. Her defasında size hesabı ödeten tipler vardır. Siz nezaketen “Hayır Hesabı Ben Ödeyeceğim” dersiniz, karşınızdaki insan her defasında “Eyvallah Teşekkür Ederim” diyerek cebinde akrep olduğunu veya cebinin sırtına dikili olduğunu mutlaka gösterir. Bu tip adam veya kadından mutlaka uzaklaşmanız gerekir.

Mahremiyetten Haberi Olmayan Gıcıklar

Aranızda samimi hiç bir şey geçmediği halde, konusu bile olmadığı halde yanınızda soyunmaktan çekinmeyen tipler vardır. Yahut sizden çekinmeden çantanızı cüzdanınızı karıştırırlar ya da cinsel hayatınıza ait sorular sormaya başlarlar. Yahu kardeşim hangi ara seninle bu kadar samimi olduk?

Koltuğu Yatıran Gıcıklar

İstanbul’dan Ankara istikametine gidiyorsunuz, bir yolcu otobüsündesiniz. Her şey iyi güzel giderken, önünüzdeki insan azmanı koltuğu arkaya doğru iyice yatırır, sizin bacaklarınız mı ezilmiş, çantanız karnınıza mı geçmiş umrunda değildir. Horul horul uyumaya başlar.

Sohbet odaları ekibinden yazarınız ben KaRa, bu gün özel istek üzerine “Gıcık İnsanlar” konusunu dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. Lütfen sizler de düşüncelerinizi yorum bölümünden yazmayı unutmayın.

Benzer Konularımıza Göz Atmak İster misiniz ?

karizma_ 274
Yorumlar

3 yorum bulunmaktadır. “Gıcık İnsanlar

 1. Merhaba KaRa yine güzel bir konuya yer vermişsin gıcık konusunda bende bu kelimeyi çok severim neden gıcık dedim insanlar aslında sevdigim insanlar için kullanırım bu ilaki bir sevgili anlamında değildir dost arkadaş abi kardeş sakayi kaldıran herkes soyledigim birseydir bu konuda bunlar diyebilirim kisaca

 2. Ben yorum yapmıştım aslında göndermemisim demekki.
  Sevgili KaRa çok güzel aciklamissiniz emeğinize yüreğinize sağlık.
  Burdan şunu cikardim.Ben kendimi gıcık bilirdim değilmişim.
  Aman aman benden uzak olsunlar. Kanaldada gıcık insanlar yok Allah tan.
  Kalemine sağlık yeni yorumlarda görüşmek dileğiyle…..

 3. Ayyyy evet kara ne kadar güzel aciklamissin çekilmez insanlar o tarz insanlar 😒 hele dinliomus gibi aklı gözü kulağı başka yerde olan insanlar ayyy çarmıha germelik tam 😣 ne anladın Yurdagül neeee anlaaaaaaadıınnnn die bagirmalik tam 😒

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *